Znakomite wieści dla fanów muzyki jazzowej. Już 20 lutego dzięki dostawcy telewizji i internetu Vectra pojawi się nowy kanał telewizyjny całkowicie poświęcony muzyce jazzowej. Kanał będzie nosił tytuł „Jazz”.

Jak podaje portal Wirtualnemedia, „Jazz” ma być telewizją, której ramówka niemal w całości będzie się składać z muzyki jazzowej. Ten gatunek będzie wypełniał 80 proc. czasu antenowego części muzycznej stacji. Po 10 proc. przypadnie na muzykę współczesną oraz improwizowaną. W części publicystycznej nowej stacji znajdą się wywiady, programy edukacyjne, techniczne, wydawnicze i warsztaty.

– Rozległa tematyka programów oscylować będzie wokoło muzyki, sztuki i kultury. W przygotowaniu są audycje o muzykologii i instrumentalistyce których forma będzie inteligentna i przystępna. Spodziewać się należy relacji z koncertów i festiwali, spotkań z prominentnymi postaciami polskiego i zagranicznego jazzu, i wielu wielu innych – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Agnieszka Bania, szefowa kanału.

Oficjalnie kanał „Jazz” zacznie nadawać we wtorek, 20 lutego 2018 roku. Jednak próbne emisje kanału zaczną się już w styczniu. KRRiT udzieliła nadawcy 10-letnią koncesję na emisję programu.