11 stycznia w warszawskim klubie Smolna Radzimir Dębski pojawi się z kolejnym zaskakującym projektem. Tym razem kompozytor wystąpi bez orkiestry symfonicznej i wykona muzykę z filmu „Atak Paniki”.

Jak mówi sam Jimek:

„…będzie to najdziwniejsza premiera muzyki filmowej w historii. Brzmienia towarzyszące filmowi są transowe, hipnotyczne, dysonansowe. Stworzone wyłącznie z akustycznych instrumentów. Preparowane, przestrojone fortepiany, ćwierćtonowe pochody orkiestry smyczkowej, mlaszczące, anatomiczne bliskie kalimby i walihy. Nawet Fryderyk Chopin nie ustrzegł się „Ataku Paniki”, a ikoniczne Preludium e-moll w filmie broni się przed atakiem muzyki z filmu doprowadzając do finałowej orgii dysonansu, która doprowadzała widzów Festiwalu Filmowego w Gdyni do śmiechu przez łzy. Jest to takie techno, którego nie bałbym się puścić Krzysztofowi Pendereckiemu. A jak techno… to tylko Smolna!”.

„Atak Paniki” to brawurowa komedia, w której nic nie jest tym, czym się wydaje, a codzienność zamienia się w czyste wariactwo. W produkcji zagrali m.in. Magdalena Popławska, Artur Żmijewski, Dorota Segda czy Grzegorz Damięcki. Film, który został okrzyknięty przez krytyków „nowym polskim klasykiem” wejdzie do kin już 19 stycznia 2018 roku.

W dniu imprezy odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Atak paniki” w kinie Atlantic. Bilety na seans oraz imprezę dostępne są w bileterii Eventim. Ilość miejsc jest ograniczona!

Więcej informacji na stronie: www.atakpaniki.pl

Data: 11.01.2018

godz. 20:00 – pokaz filmu „Atak paniki” w kinie Atlantic (ul. Chmielna 33)
godz. 22:00 – impreza w klubie Smolna (ul. Smolna 38)