Tegoroczna edycja BMW JAZZ CLUB – NOWE POKOLENIA to spotkanie młodych liderów, którzy w świat muzyki wnoszą nową jakość i wyznaczają dalsze kierunki jej rozwoju.

Koncert, który odbył się w Warszawie był premierą projektu muzycznego Agi Zaryan powstałego specjalnie na potrzeby tego wydarzenia artystycznego.

Na scenach BMW JAZZ CLUB artystka wystąpi w podwójnej roli: wokalistki i dyrektor artystycznej wydarzenia.

Ambicją Agi Zaryan, jest stworzenie wydarzenia o niepowtarzalnym charakterze dzięki połączeniu młodzieńczej energii, wirtuozerii oraz innowacyjnego podejścia do muzyki. Dlatego do udziału we wspólnym koncercie Aga Zaryan zaprosiła najciekawsze talenty młodego pokolenia; multiinstrumentalistę Jacoba Colliera, dwa wyjątkowe składy orkiestrowe: Młodą Polską Filharmonię oraz Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej a także zespół doborowych muzyków jazzowych. Słuchaczy czeka uczta muzyczna inspirowana brzmieniami jazzu oraz nowymi technologiami. A wszystko to w towarzystwie dystyngowanych aranżacji orkiestrowych.

Jacob Collier, multiinstrumentalista, który rozwija się pod opieką samego Quincy Jones’a to największe objawienie w muzyce jazzowej ostatnich lat. W wieku 23 lat jest już dwukrotnym laureatem nagrody Grammy. Przez wielu postrzegany jest jako następca Prince’a.

Zaproszone przez Agę Zaryan składy orkiestrowe to dwa niepowtarzalne zespoły, które łączy jeden mianownik. To reprezentacja najzdolniejszych polskich muzyków klasycznych młodego pokolenia, które pod czujnym okiem pedagogów zdobywa doświadczenia oraz serca publiczności aby w przyszłości zająć miejsce liderów.

Za aranżacje orkiestrowe przygotowane specjalnie na tegoroczną edycję BMW Jazz Club odpowiedzialny jest Michał Tokaj, pianista jazzowy oraz kompozytor, dwukrotny laureat nagrody Fryderyk.

Sprawdźcie jak było w Warszawie.