Do Orange Warsaw Festival pozostało jeszcze trochę czasu (1 – 2 czerwca 2018), jednak już dziś dostaliśmy informację kto będzie główną gwiazdą tego wydarzenia.

Na oficjalnym fanpagu festiwalu pojawił się krótki film promocujący imprezę na Służewcu. Został w nim potwierdzony pierwszy artysta – Florence + the Machine. Będzie to już drugi koncert tej grupy na tym festiwalu. Pierwszy miał miejsce w 2014 roku.

Na ogłoszenie drugiego artysty długo nie trzeba było czekać. Zaledwie po kilku minutach w sieci pojawiła się informacja o tym, że kolejnym headlinerem będzie Sam Smith. Będzie to pierwszy w Polsce koncert tego brytyjskiego wokalisty. W tym roku pojawiła się jego druga w karierze płyta. Wydany 3 listopada rążek nosi tytuł “The Thrill of It All”.

Orange Warsaw Festival 2018 odbędzie się w dniach 1-2 czerwca przyszłego roku na warszawskim Torze Wyścigów Konnych.

Bilety na Orange Warsaw Festival 2018 trafią do sprzedaży 4 grudnia 2017 o godzinie 12:00.

Prócz Florence i Sama, usłyszmy LCD Soundsystem (1.06) oraz Tyler, the Creator (2.06).

Tyler, the Creator to barwna postać. Przez lata był nieformalnym liderem i współzałożycielem kolektywu hip-hopowego Odd Future, w pewnym momencie najważniejszego środowiska kalifornijskiego rapu. Tyler jako jeden z pierwszych wystartował z solową karierą. Jego debiutem był mixtape „Bastard” z 2009 roku, który wyznaczył artystyczną drogę artysty – samowystarczalność. Skomponował i wyprodukował praktycznie wszystkie utwory na swoich czterech studyjnych albumach. Do tego kręcił teledyski, które same w sobie stawały się małymi dziełami sztuki. Za klip do „Yonkers” był nominowany do najważniejszej nagrody świata klipów – MTV Video Award. Wszystkie cztery płyty Tylera – „Goblin”, „Wolf”, „Cherry Bomb” i „Flower Boy” – znalazły się w pierwszej piątce amerykańskiego Billboardu, przy czym ten najnowszy, „Flower Boy” znalazł się już o krok od szczytu, przegrywając rywalizację wyłącznie z Laną Del Rey, naszą headlinerką w 2016 roku. Sukcesy rapera nie są tak oczywiste, zważywszy na kontrowersje otaczające Tylera i dość skomplikowaną formułę hip hopu, która bywa daleka od radiowych hitów, ale jednak artysta trafia do szerokiej publiczności, a najlepiej robi to podczas swoich występów na żywo, o czym przekonamy się 2 czerwca w Warszawie.

Fani mogą wybierać bilety i karnety w kilku opcjach cenowych zależnych od momentu kupna, a klienci Orange będą mogli skorzystać z 15% zniżki. Karnety Early Bird będą w sprzedaży od 4 do 14 grudnia lub do wyczerpania puli. Cena karnetu Early Bird to 369 zł, a z rabatem dla klientów Orange 314 zł. Od 15 grudnia będą także dostępne specjalne pakiety łączone karnetów na Orange Warsaw Festival i Open’er Festival Powered by Orange w cenie 903 zł dla klientów Orange.