Jhené Aiko i Willow Smith są bratnimi duszami. Wokalistki wkrótce wspólnie rozpoczną trasę “Trip Tour“, ale zanim wyruszą w drogę, udzieliły wywiadu dla Billboard. Ich dyskusja była wnikliwa, czasami oświecająca, jednocześnie dając głębsze zrozumienie ich poglądów na temat ludzkich zachowań, duchowości, nauczania w domu, muzyki. Jednym z najciekawszych odsłon z tego wywiadu było ich zainteresowanie wspólnym albumem, jaki chcą nagrać.

“Myślę, że powinniśmy zrobić album jazzowy”- powiedziała Aiko, a Smith odpowiada: “Szczerze mówiąc, możemy dostać bandę muzyków do pokoju i po prostu oddać się wibracjom”.

Odnośnie wspólnej trasy możemy usłyszeć od Aiko:

“Tym razem chcę zabrać publiczność w podróż, aby poczuli, przez co przeszłam – chcę, żeby myśleli, że w tym uczestniczyli” – wyjaśniła. “Ludzie tacy jak Willow i ja jesteśmy mocno związani z muzyką i naszym przesłaniem. Naprawdę chcemy zmienić świat”.

Smith, która właśnie wydała swój najnowszy album “The 1st”, ujawniła sytuacje, które sprawiały, że czuła się niekomfortowo z mężczyznami: “Wpadłam w sytuacje, w których biali mężczyźni byli niezbyt mili i mało szarmanccy”. Jhené  także opowiadała o tym , że dużo lepiej jej się współpracuje z kobietami, bo czuje że bije z nich dużo większa siła.

Z udziałem Kodie Shane, Kitty Cash i St. Beauty  “Trip Tour” Aiko ma rozpocząć się 14 listopada w Detroit, a zakończy się 17 grudnia w San Diego.