Trzecie Word Jazz Warsaw, organizowane przez Bartosza Mindewicza i MiTo, już 22 listopada o 20.30. Tym razem w świat muzyczno-słownej improwizacji zabierze nas Bitamina – zespół, który powstał z przyjaźni i miłości do muzyki. Wokół tej trójki tworzy się rzesza bardzo oddanych fanów, mimo iż zupełnie nie zabiegają o promocję i zaistnienie w social mediach. Ich tegoroczna LP “Kawalerka” rozbiła bank – zebrała świetne recenzje i zdobyła serca tysięcy słuchaczy.

Czym jest Word Jazz Warsaw?

Bitnicy, jak Keruac czy Ginsberg, w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych czytali swoje te- ksty w zadymionych knajpach, przy jazzowym akompaniamencie. W 1957 roku Ken Nordine wydał pierwszy album z serii “Word Jazz”, album wypełniony świetnymi narracjami wplecionymi w klimatyczną muzykę. Słowo żyło, biło razem z sercami pisarzy i muzyków. Połączenie lite- ratury, muzyki i pulsu miasta to stymulująco-inspirująca mieszanka wybuchowa.
Cykl Word Jazz Warsaw przypomina klimat tamtych wydarzeń sprzed ponad pół wieku, jednocześnie tworząc coś nowego, eksperymentując z muzyką i słowami. Dzięki współpracy z Oficyną Literacką Noir Sur Blanc i Wydawnictwem Literackim, narratorzy mogą wziąć na warsztat m.in. teksty Henry’ego Millera, Szczepana Twardocha, Witolda Gombrowicza i Charlesa Bukowskiego.

Podczas pierwszego wydarzenia Rafał Bryndal czytał fragmenty “Kobiet” i “Zwrotnika Raka” do muzyki granej przez trio jazzowe Pokusa.

Podczas drugiego WJW narratorem został Tymon Tymański, a niesamowity koncert zagrali Mi- chał Ciesielski, Kamil Zawiślak i Luis Mora Matus z Quantum Trio.

Biletów na to wydarzenie nie kupisz. Każdy będzie mógł je wygrać – na fanpage projektu zos- tanie zorganizowana seria konkursów. W wydarzeniu stacjonarnie weźmie udział maksymalnie 40 osób. Każdy z odczytów zostanie profesjonalnie nagrany oraz będzie transmitowany na żywo w internecie.