Nowy album Marcina Wyrostka i jego zespołu znacząco różni się od jego dotychczasowej twórczości. Przez lata koncertowania z repertuarem o charakterze, argentyńskim, bałkańskim i latynoamerykańskim u muzyków pojawiła się potrzeba sięgnięcia do własnych korzeni muzycznych. Zainspirowanie się polską twórczością było także spowodowane licznymi koncertami poza granicami kraju, na których Marcin Wyrostek występował w roli promotora polskiej kultury.

Powstałe przy tej okazji kompozycje i aranże stały się zalążkiem do powstania nowej płyty Marcin Wyrostek „POLACC”, gdzie rozmaite motywy „POL” – skości połączył wspólny „ACC” – ordeonowy mianownik. Na płycie znalazły się zarówno utwory inspirowane polską muzyką tradycyjną, filmową, żydowską czy polskimi tańcami ludowymi, jak i kompozycje wielkich mistrzów, m.in.: Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara, Witolda Lutosławskiego, Karola Szymanowskiego. Na płycie nie zabrakło także tematów zaczerpniętych z muzyki rozrywkowej lat 60-tych i 70-tych, a przede wszystkim autorskich kompozycji artysty. Wszystkie utwory zilustrowane i zaaranżowane z muzyczną wrażliwością charakterystyczną dla Marcina Wyrostka. W części utworów towarzyszy zespołowi także orkiestra kameralna i sekcja dęta.

Premiera cyfrowa: 20 października 2017, w sklepach tradycyjnych od 27 października 2017.

Płyta „POLACC” z założenia będzie wielobarwna i energiczna, a powstałe utwory są efektem poszukiwań wspólnej wrażliwości muzycznej, którą odnaleźć można w muzyce polskiej różnych gatunków i na przestrzeni wielu lat.

Wyrostek - cover copy

Tracklista: 1. Mazurcyjek // 2. Nie oczekuję dziś nikogo // 3. Chodzony // 4. Mazurek A-dur Szymanowski // 5. Mazurek a-moll Kilar // 6. Tango Szhaeffera // 7. Zabrałaś serce moje // 8. Do kogo idziesz // 9. III utwory w dawnym stylu cz. I Górecki // 10. Janosik // 11. Maccabi Warszawa