Zaledwie 3 tygodnie pozostały do premiery nowej, długo oczekiwanej płyty Palomy Faith – „The Architect”. Krążek promowany jest przez singiel „Crybaby” (najlepiej grany utwór w brytyjskich radiach w karierze Palomy!), a teraz także przez drugi utwór z płyty – klasyczną balladę „Guilty”. Towarzyszy jej futurystyczny teledysk, będący kontynuacją fabularnej historii z „Crybaby”.

Paloma o okolicznościach powstania piosenki, której współautorami są także Wayne Hector i Ella Henderson:

„Napisałam ją w tygodniu, w którym ogłoszono Brexit. Jest głosem kogoś, kto głosował za opuszczeniem Unii Europejskiej a później żałował swojej decyzji. Zmyliła go prowadzona w mediach kampania i nie wystarczająca ilość informacji. Starałam się pokazać, jak czuje się teraz taka osoba.”

Wątki polityczne i społeczne są mocno obecne na płycie „The Architect”, której premiera odbędzie się 17 listopada.

Wyjątkowo nie jest to płyta o miłości, ale o macierzyństwie, współczesnych niepokojach obywateli, wpływie technologii na poczucie osamotnienia i obawach o przyszłość świata zachodniego. Muzycznie to wciąż jednak klasyczna Paloma – świetnie odnajdująca się w podniosłych, orkiestrowych klimatach po dźwięki soul, disco czy electro popu. Przy płycie udzielały się – wokalnie bądź jako współautorzy czy producenci – takie gwiazdy jak Sia, John Legend, Rag’n’Bone Man, aktor Samuel L. Jackson, aktywista Owen Jones a także Starsmith (autor hitów m.in. Ellie Goulding, Kylie Minogue) czy Eg White (Adele, Florence + The Machine).