Hot 8 Brass Band miał być w kwietniu 2017 roku gwiazdą Katowice JazzArt Festivalu. Nie dotarli do Polski ze względu na problemy z połączeniami lotniczymi. Teraz wracają na festiwal muzyki świata WOMEX!

Nowoorleańska orkiestra dęta w nowoczesnym wydaniu. Hot 8 Brass Band – typ orkiestry dętej charakterystycznej dla Nowego Orleanu. To właśnie takie zespoły towarzyszą w Luizjanie paradom, weselom czy innym uroczystościom (w tym pogrzebom).

Wszyscy muzycy The Hot 8 Brass Band pochodzą z tego miasta. Razem zaczęli grać w 1995 roku. Kiedy przez Nowy Orlean przeszedł huragan Katrina, stali się jednym z symboli odrodzenia i żywotności miasta. Katastrofa dotknęła wielu członków zespołu osobiście, dlatego z jeszcze większym zdecydowaniem włączyli się w pomoc mieszkańcom, niosąc swoją muzykę tam, gdzie byli – w tymczasowych obozach, na stadionach czy w innych miastach.

The Hot 8 Brass Band łączy w swojej muzyce klasyczny repertuar nowoorleańskiej orkiestry dętej z hip-hopem i funky.

WOMEX to największy festiwal muzyki świata. Katowice będą pierwszym w Polsce gospodarzem tego wydarzenia, które rozpocznie się 25 października i potrwa do 29 października. WOMEX organizowany jest raz w roku w wybranym miejscu w Europie i przyciąga kilka tysięcy wielbicieli muzyki świata oraz profesjonalistów. Oprócz części targowej, pokazów dostępnych tylko dla zarejestrowanych uczestników oraz debat, WOMEX to także festiwal dostępny dla wszystkich.

Przez trzy dni (od czwartku 26 października do soboty 28 października) w Katowicach na 5 scenach wystąpi 56 zespołów i artystów z całego świata. Europa, Azja, Afryka, obie Ameryki i Australia. Łączy ich przynależność do szeroko pojętego świata world music. Jest w nim miejsce i na muzykę tradycyjną, i na brzmienia bliższe jazzowi albo z pograniczna muzyki klasycznej.

Koncertów będzie można posłuchać w hali Spodek (na podwójnej scenie, tzw. Twin Stage), w holu Międzynarodowego Centrum Kongresowego (OFF WOMEX), klubie Królestwo (DJ’s Venue) oraz sali koncertowej NOSPR.

Ze względu na ilość zespołów, koncerty odbywają się równocześnie.

Na koncerty 27 i 28 października obowiązuje karnet w cenie 80 zł (Twin Stage, OFF WOMEX, DJ’s Venue). Na 26 października dostępne są jeszcze bilety na Twin Stage (50 zł).

Karnety dostępne na ticketportal.pl i kupbilecik.pl // Bilety (80 i 100 zł) na scenę w sali NOSPR dostępne w kasie NOSPR i na nospr.org.pl.