Marta Baum to absolwentka krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej – specjalizacja wokalistyka. Artystka zafascynowana kulturą lat 20/30-tych, głównie twórczością Marlene Dietrich, Edith Piaf i Hanki Ordonówny, postanowiła przełożyć swoją pasję na muzykę i stworzyła w roku 2007 projekt muzyczny – RETRO TRIO, nawiązujący do okresu przedwojnia. Do tej pory muzycy zagrali wiele koncertów w Warszawie, Krakowie i w Lublinie.

Marta Baum prowadzi również w warszawskim Radiu Aktywnym autorską audycję „RETROSPEKTYWA” o muzyce, teatrze i modzie lat 20/30-tych, a także organizuje wraz z Stowarzyszeniem OnOff Festiwal Retro „PERŁA I FRAK” Święto Kultury Międzywojnia w Lublinie.

Wokalistka nie zamyka się w jednej stylistyce muzycznej, jest otwarta na elektroniczne klimaty z gatunku electro pop / trip hop. Z projektem „BAUM” wystąpiła w Programie Kuby Wojewódzkiego.

W 2014 roku dołączyła do warszawskiej sceny klubowej jako Dj’ka PANI BUM: Aioli, Momu, Nova Maska, The Eve, Teatr Syrena, Klub Dzik, Drukarnia, Boogaloo Beach Bar (gatunek: deep house/ afro house / electro pop).

Pani Bum organizuje także cykliczne imprezy: Potańcówki w stylu retro, promując muzykę lat 20/30-tych.

Artystka po swoich licznych podróżach muzycznych, postanowiła stworzyć nowy projekt „RETROELECTRO”, łączący muzykę przedwojenną z nowymi brzmieniami z dodatkiem własnych kompozycji muzycznych.

Jesienią tego roku artystka rozpoczyna promocję nowego materiału muzycznego.

Skład: Marta Baum – wokal // Zbigniew Chojnacki – akordeon, elektronika // Kornel Jasiński – gitara basowa // SteQ – kornet // Kamil Maksymilian Kukla – perkusja

Marta Baum – „RetroElectro”
Teatr Soho, ul.Mińska 25 budynek 74 | 15.10.2017, godz. 18:00
Bilety: 30 zł // do kupienia na stronie Teatr Soho