Keyon Harrold – zdobywca nagrody Grammy, uznany za „przyszłość trąbki” wystąpi z gośćmi podczas finału Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane 24.

„Nawet jeśli sprawy nie toczą się tak, jak chciałem, wierzę w ludzi i wierzę w ich dobrą naturę”, mówi Keyon Harrold. „Jako artysta, wybrałem tworzenie wierząc, że wszystko będzie dobrze”.

Zdobywca nagrody Grammy, uznany za „przyszłość trąbki” przez Wynona Marsalisa urodził się i wychował w Ferguson, na przedmieściu St. Louis.

Najnowsza płyta Keyona Harrolda „The Mugician” analizuje niepokojące czasy, łącząc wnikliwe teksty z sugestywnymi, często złośliwymi muzycznymi aranżacjami. Trudno jest poddać tę płytę kategoryzacji – muzyczna konstrukcja opiera się na elementach jazzowych, klasycznych, rockowych, bluesowych i hip-hopowych, co dało jej wyjątkowy nowoczesny i niewątpliwie amerykański styl.

Gary Krugman, Jr., Big Tit, Guy Torrey, Georgia Anne Muldrow i Robert Glasper dodają nagraniu elektronicznej natury, lecz album przedstawia się jako jednolita, spójna całość z powodu wirtuozowskich umiejętności Harrolda. Na płycie słychać nie tylko tęsknotę i ból, ale też nadzieję i pragnienia, wiarę w przyszłość.

Koncert Keyona Harrolda zakończy 3 dni Targów Muzycznych Co Jest Grane 24.

Niedziela, 12 listopada, godz. 20.00, Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie, Plac Defilad 1.

Bilety można zakupić tutaj.