Dzisiaj premiera nowego krążka Benjamina Clementine’a „I Tell A Fly”. Album zbiera znakomite recenzje, a przez recenzentów porównywany jest z dziełami takich twórców jak David Bowie, Anohni czy Jacques Brel. Przypominamy, że na trasie promującej krążek Benjamin odwiedzi też Polskę – 16 listopada z zespołem zagra recital w Poznaniu!

Bilety na koncert już w sprzedaży!

Pochodzący z Londynu artysta swoją debiutancką płytą „At Least For Now” zdobył jedno z najważniejszych muzycznych wyróżnień – prestiżową nagrodę Mercury Prize. Na swoim koncie ma też niedawną współpracę z Damonem Albarnem przy najnowszym albumie Gorillaz. Benjamin Clementine to artysta kompletny – jeden z najoryginalniejszych twórców dekady, muzyk obdarzony wspaniałym głosem, talentem lirycznym i naturalną sceniczną charyzmą. Dorastając w bardzo surowym, chrześcijańskim środowisku, młody Anglik sam nauczył się gry na pianinie. Sceniczne szlify zdobywał występując dla najtrudniejszej publiczności na paryskich ulicach. Dziś grywa w największych salach koncertowych świata: od nowojorskiej Carnegie Hall po nową Elbphilharmonie w Hamburgu. Debiutancka płyta „At Least For Now” była spojrzeniem w przeszłość artysty i doskonałym podsumowaniem jego drogi. Z kolei najnowsza – „I Tell A Fly” odważnie spogląda w przyszłość. „Jestem wędrownikiem. W większości miejsc do których dotarłem zawsze byłem inny” – wyjaśnia genezę powstania albumu Benjamin Clementine. Już pierwszy utwór zapowiadający nowe wydawnictwo – „Phantom Of Aleppovile”, oscyluje wokół tematu migrancji i odmienności.

Muzycznie „I Tell A Fly” prezentuje cały wachlarz inspiracji Clementine’a – od klasyki w postaci Erika Satie, przez inspiracje tradycją artystycznej piosenki Edith Piaf, Billie Holiday czy Leonarda Cohena, aż po japońskiego pioniera elektroniki – Isao Tomita. Krążek już doczekał się porównań z ambitnym ostatnim albumem nieodżałowanego Davida Bowiego „Blackstar”.

Album promuje singlowy utwór „Jupiter”, który może budzić skojarzenia z albumem „Death Of A Ladies Man” Cohena. W tym tygodniu Benjamin wykonał tę kompozycję w programie „Later…with Jools Holland” na antenie BBC. Nowy materiał, a także największe przeboje z debiutu: „London”, „I Won’t Complain”, „Nemezis” czy „Cornerstone” usłyszymy 16 listopada podczas koncertu w Poznaniu.

16.XI Benjamin Clementine – koncert, Hala MTP2, Poznań.

bilety: Eventim //Biletomat // Ticketpro

wydarzenie: https://www.facebook.com/events/216752288834908/