Przedstawiamy singiel „TATA” promujący pierwszy wspólny album Zakopower & Atom String Quartet, będącey zapisem ich wyjątkowego koncertu.

Autorem muzyki do piosenki jest Mateusz Pospieszalski, który wspólnie z zespołami Zakopower i Atom String Quartet odpowiadał za produkcję utworu, natomiast tekst napisali Bartek Kudasik i Sebastian Karpiel – Bułecka.

W warstwie tekstowej autorzy utrwalili bardzo ważny moment w prywatnym życiu lidera Zakopower. Moment, w którym czekał „aż świat wywróci mu się do góry dnem”. Zapisali czas, w którym przyszły ojciec z lękiem, ale i radością czeka na narodziny swojego dziecka. Przyszły, tytułowy TATA, jeszcze nie wie jak to będzie, ale czuje, że nic już nie będzie takie jak przedtem…

www.youtube.com/watch?v=pHjpYlpj5as

Intro do utworu, elektroniczne brzmienie syntezatora zderzone z surowym dźwiękiem basów podhalańskich, jest nietypowe dla Zakopower. Brakuje w nim charakterystycznych skrzypiec, z drugiej jednak strony świetnie oddaje charakter dotychczasowej twórczości zespołu czyli łączenie tradycji z nowoczesnymi kompozycjami i brzmieniami. W dalszej części słyszymy elektronikę, sample przeplatają się z góralskimi chórami. Swoje brzmienie skrzypiec dorzuca jeszcze kwartet Atom String Quartet. Całości dopełnia rockowa sekcja rytmiczna Zakopower.

PŁYTA ZAKOPOWER & ATOM STRING QUARTET dostepna już w sklepach, w tym na www.sklepzmuzyka.pl.