Przedstawiamy singiel „TATA” promujący pierwszy wspólny album Zakopower & Atom String Quartet, będącey zapisem ich wyjątkowego koncertu.

Autorem muzyki do piosenki jest Mateusz Pospieszalski, który wspólnie z zespołami Zakopower i Atom String Quartet odpowiadał za produkcję utworu, natomiast tekst napisali Bartek Kudasik i Sebastian Karpiel – Bułecka.

W warstwie tekstowej autorzy utrwalili bardzo ważny moment w prywatnym życiu lidera Zakopower. Moment, w którym czekał „aż świat wywróci mu się do góry dnem”. Zapisali czas, w którym przyszły ojciec z lękiem, ale i radością czeka na narodziny swojego dziecka. Przyszły, tytułowy TATA, jeszcze nie wie jak to będzie, ale czuje, że nic już nie będzie takie jak przedtem…

Intro do utworu, elektroniczne brzmienie syntezatora zderzone z surowym dźwiękiem basów podhalańskich, jest nietypowe dla Zakopower. Brakuje w nim charakterystycznych skrzypiec, z drugiej jednak strony świetnie oddaje charakter dotychczasowej twórczości zespołu czyli łączenie tradycji z nowoczesnymi kompozycjami i brzmieniami. W dalszej części słyszymy elektronikę, sample przeplatają się z góralskimi chórami. Swoje brzmienie skrzypiec dorzuca jeszcze kwartet Atom String Quartet. Całości dopełnia rockowa sekcja rytmiczna Zakopower.

PŁYTA ZAKOPOWER & ATOM STRING QUARTET dostepna już w sklepach, w tym na www.sklepzmuzyka.pl.