W piątek, 22 września, w warszawskim Studio U22 odbyło się spotkanie z Pauliną Przybysz. Najnowszy album artystki, „Chodź tu”, ukaże się dopiero 6 października, ale zaproszeni goście i dziennikarze mieli okazję przesłuchać  te nowe wydawnictwo na dwa tygodnie przed oficjalną premierą.

Paulina Przybysz fot Marcin Jaskaczek-01

Podczas spotkania Goście mogli nie tylko usłyszeć utwory z albumu „Chodź tu” przed oficjalną premierą, ale także dowiedzieć się, w jakich okolicznościach powstawały i czym inspirowała się artystka. Rozmowę z Pauliną przeprowadził gospodarz Studia U22 – Piotr Welc.

„Mam wrażenie, że wracam do korzeni muzycznych, na których się wychowałam’’ – mówiła Paulina Przybysz. „Nie ukrywam, że najlepiej mi się śpiewa do bitów hip-hopowych. Na tej płycie zostały one przemielone przez współczesną elektronikę, trap, a nawet lekkie techno. Jest to podróż do czasów moich wczesnych inspiracji, która jest też mocno osadzona w teraźniejszości’’.

Zaprezentowano również teledysk do utworu „Pirx”, który jest drugim singlem zapowiadającym album.

Paulina Przybysz fot Marcin Jaskaczek-01

Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV – Piątki z Nową Muzyką. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiany 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

Paulina Przybysz fot Marcin Jaskaczek

ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań „Piątki z nową muzyką”, na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów, a także przedstawicieli branży muzycznej. Studio U22, włączając się w tę inicjatywę, chce budować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie promuje się nowości, miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom jak i początkującym artystom.