Memorial To Miles Targi Kielce Jazz Festival to ważna impreza jazzowa na artystycznej mapie Polski o charakterze międzynarodowym. Festiwal, na którym prezentowany jest zarówno jazz tradycyjny, jak i różnorodne trendy i odmiany pojawiające się w tej muzyce na przestrzeni ostatnich lat.

Prawdopodobnie jeden z nielicznych w Europie, a na pewno jedyny w Polsce pomnik Milesa Davisa przed KCK to dodatkowy atrybut festiwalu – atrakcyjne w swojej niepowtarzalnej formie dzieło sztuki, jak i miejsce poświęcone patronowi happeningów towarzyszących festiwalowi.

Sceny KCK dają ogromne możliwości różnorodnych prezentacji muzycznych – od dużych grup muzycznych po składy kameralne, a w Galerii Winda odbywają się imprezy towarzyszące: projekcje filmów, wystawy plakatów, czy wieczorne jazz session.

W tym roku już po raz szesnasty składany będzie hołd najwybitniejszemu muzykowi w dziejach jazzu.

Memorial To Miles Targi Kielce Jazz Festival 2017 trwać będzie od 29 września do 1 października.

  • 29 września 2017 (Mała Scena) (wstęp wolny, za okazaniem zaproszenia)

18.00 Rafcox Trio – Projekt Rafała Gęborka – świętokrzyskiego trębacza, który nieustannie rozwija odważne odcienie jazzu. Rafcox z założenia naszkicowany jest fuzją jazzu i muzyki elektronicznej. Rafałowi towarzyszą wrocławianie: Adam Milwiw – Baron oraz Paweł Konikiewicz 

19.30 Dima Gorelik 3° – Międzynarodowe trio z wrażliwością pełną ethno-jazzowych doświadczeń. Występujący w roli lidera Dima Gorelik jest izraelskim gitarzystą i kompozytorem, który na swojej drodze współpracował m.in. z Anną Marią Jopek, Wojciechem Waglewskim czy Zbigniewem Namysłowskim. W skład zespołu wchodzą również: wschodząca gwiazda perkusji, Shachar Elnatan oraz Franciszek Pospieszalski na kontrabasie.

21.00 Jam Session w Restauracji Siedem Pokoi – Franciszek Pospieszalski Sextet

  • 30 września (Duża Scena)

18.00 Tribute to Andrzej Przybielski 

Projekt powołany z inicjatywy Macieja Fortuny, dedykowany zmarłemu w 2011 roku Andrzejowi Przybielskiemu. Niecodzienne spotkanie sześciu trębaczy oraz sekcji rytmicznej, która towarzyszyła Przybielskiemu przez lwią część jego kariery muzycznej. W skałd zespołu wchodzą: Marcin Gawdzis, Wojciech Jachna, Jerzy Małek, Tomasz Kudyk, Piotr Schmidt, Maurycy Wojciński, Jakub Kujawa, Grzegorz Nadolny oraz Grzegorz Daroń 

20.00 Wojtek Mazolewski Quintet Kwintet najbardziej wziętego obecnie polskiego jazzmana. Jego muzyczne działania dały początek boomu polskiej muzyki jazzowej na początku XXI wieku, a niekonwencjonalna, jak na warunki sceny rodzimego jazzu aktywność, wpłynęła na nową lokalizację tego gatunku muzycznego w świadomości słuchaczy.

  • 1 października (Duża Scena)

18.00 Ulf Wakenius Trio – Trio szwedzkiego wirtuoza gitary, mającego na koncie dziesięcioletni staż w zespole legendarnego Oscara Petersona. Podstawowy zawodnik wytworni ACT zdobył uznanie zarówno dzięki autorskim kompozycjom, jak i współpracy z pierwszoligowym graczami na światowej scenie jazzu. Lista nazwisk, z ktorymi współpracował jest imponująca: Ray Brown, John Scofield, Max Roach, Herbie Hancock, Jack DeJohnette, Pat Metheny, Joe Henderson, Michael Brecker, a nawet … Clint Eastwood. Gitarzystę uzupełniają Leonardo Corradi na organach Hammonda oraz Tony Match na perkusji.

20.00 China Moses – urodzona w Los Angeles, dorastała w Paryżu. Talent odziedziczyła po Mamie, światowej klasy Artystce, Dee Dee Bridgewater. Na przestrzenni dwudziestoletniej kariery dorobiła się kilku entuzjastycznie przyjętych albumów oraz olbrzymich koncertowych doświadczeń. Była też modelką oraz prezenterką francuskiej redakcji MTv. Znana jest również z zaangażowania społecznego. W 2009 roku wydała „This One’s for Dinah”, składając hołd Dinie Washingtonie. Album ukazał się w szeregach Blue Note Recrods, co pozwoliło Moses wejść na dobre w jazzową krainę. Jej ostatni album „Nightintales” nasączony jest najwyższej proby jazzową wokalistyką oraz świetnymi aranżacjami. Artystce towarzyszyć będą: Luigi Grasso (sax + keys), Joe Armon Jones ( piano), Marijus Aleksa (drums),Neil Charles (bass)

Bilety w cenie 50 zł (jeden dzień) /80 zł (karnet) // bilety24.pl  // wydarzenie na Facebooku