Nagrany pod koniec lat 80-tych utwór „Fantasy” miał się oryginalnie znaleźć na drugiej studyjnej płycie supergwiazdy George’a Michaela „Listen Without Prejudice Vol.1”. Co więcej, mógł to być nawet singiel… ale z różnych powodów ‘zaginął w akcji’ podczas wybierania ostatecznych utworów na tracklistę. Skończył jako b-side amerykańskiej wersji singla „Freedom! ’90” i brytyjskiej edycji „Waiting For That Day”. Ale zawsze był jednym z ulubionych numerów George’a, wykonywanym m.in. podczas trasy Cover To Cover w 1991 roku, gdzie każdy z widzów na swoim siedzeniu znajdował darmową kasetę z tym utworem. „Fantasy” wróciło też do koncertowej setlisty dekadę później podczas trasy 25 Live tour.

Kiedy na początku 2016 roku George planował reedycję „Listen Without Prejudice Vol.1” wraz z niedostępnym wcześniej komercyjnie koncertem MTV Unplugged, „Fantasy” było pierwszym i oczywistym wyborem co do singla promującego to wydawnictwo. George skontaktował się z Nile’m Rodgersem, liderem grupy Chic i producentem niezliczonej ilości przebojów takich gwiazd jak David Bowie, Madonna czy ostatnio także Daft Punk, aby „tchnął w utwór jeszcze więcej brzmienia funk, niż ten już w sobie miał”. Obaj artyści mówili tym samym językiem artystycznym, byli z jednej muzycznej bajki – a reszta jest już historią, której posłuchać można poniżej.

Udostępniony właśnie utwór „Fantasy (feat. Nile Rodgers)” znajdzie się na dwupłytowej wersji płyty „Listen Without Prejudice Vol.1 / MTV Unplugged”, która do sprzedaży trafi 20 października. Ukazujący się pod tym samym tytułem 4-płytowy box zawierać będzie kod do pobrania utworu w wersji cyfrowej. Na rynek trafi też zremasterowana wersja „Listen Without Prejudice Vol.1” na winylu. Warto dodać, że na ten oryginalnie wydany w 1990 roku drugi studyjny album George’a składają się utwory niemal w całości skomponowane, zaaranżowane i wyprodukowane przez samego artystę – w tym takie przeboje jak wspomniany „Freedom! ’90”, „Praying For Time”, „Waiting For That Day” czy „Cowboys and Angels”. Nakręcony w 1996 roku koncert z serii MTV Unplugged to z kolei przegląd największych hitów Wham! i trzech pierwszych płyt George’a – zawiera największe hity Wham! oraz piosenki z albumów Faith, Listen Without Prejudice Vol. 1 oraz Older. George Michael sprzedał do tej pory 120 milionów płyt i na zawsze pozostanie jednym z najważniejszych wokalistów muzyki pop na świecie.

Płyta Listen Without Prejudice Vol.1 / MTV Unplugged w sprzedaży od 20 października.

GM_PACKSHOTS.indd

Z okazji premiery nowej płyty 1 listopada stacja Canal + w Polsce wyemituje film „Freedom”, w którym narratorem jest sam George Michael. Oprócz niego, zobaczymy tu także takich artystów jak Stevie Wonder, Elton John, Liam Gallagher, Nile Rodgers, supermodelki z teledysku Freedom! ’90 (Naomi Campbell, Cindy Crawford, Christy Turlington, Tatjana Patitz i Linda Evangelista), Mary J. Blige, Tony Bennett, Mark Ronson a także Jeana Paula Gaultiera, Kate Moss, Jamesa Cordena i wielu innych. George pracował nad filmem do samych Świąt Bożego Narodzenia w 2016 roku i jest to jego ostatnie dzieło.

Film biograficzny „Freedom” w Canal+ już 1 listopada.