Mikromusic przerywa wydawnicze milczenie. Poniżej posłuchać możecie utwór „Synu”, który zapowiada nową płytę zespołu „Tak mi się nie chce”, która ukaże się pod koniec października 2017.

Za słowa odpowiedzialna jest jak zwykle Natalia Grosiak, za muzykę Natalia oraz Dawid Korbaczyński.

„Tak mi się nie chce” to szósty album studyjny Mikromusic.

W tym roku zespół postanowił samodzielnie wydać płytę, jednocześnie decydując się na crowdfunding.

„Wracamy do korzeni wydawania niezależnego. Nagrywamy płytę bez żadnych ograniczeń artystycznych i formalnych. A mając totalną wolność nie spełniamy niczyich oczekiwań. Nagrywamy nowe piosenki z ogromną radością i przyjemnością, co na płycie będzie jak najbardziej do usłyszenia”.

Produkcja inaczej niż przy poprzednich, tym razem przypadła Dawidowi Korbaczyńskiemu, Piotrowi Plucie i Łukaszowi Sobolakowi. Za kompozycje głównie odpowiedzialni są Dawid Korbaczyński i Natalia Grosiak. Za teksty odpowiada niezmiennie wokalistka zespołu. Mix i mastering przypadł kolejny raz Robertowi Szydle. Zapowiada się najbardziej „piosenkowa” płyta Mikromusic w większości inspirowana muzyką lat 60-tych i 80-tych, która zostanie wydana w formie audio CD i LP. Równocześnie planowana jest realizacja teledysków we współpracy z Kaśką Sarnowską i Katią Priwieziencew, odpowiedzialnymi za obraz do utworu „Bezwładnie” (nagroda Yacha za teledysk), oraz z wrocławskim studio CameraNera.

Premiera albumu przewidziana jest na drugą połowę października 2017 r.