„Majestatyczne motywy retro i rozbrajająca szczerość” – to idealne określenia, oddające charakter Michelle Gurevich, którą wielu może znać z występów pod pseudonimem Chinawoman. 21 listopada artystka odwiedzi Warszawę, zaś dzień później – 22 listopada wystąpi w Poznaniu. 

Jej najnowsze wydawnictwo „New Decadence” to nastrojowe, intymne ballady, łączące w sobie mroczny realizm z humorem, zaś warstwa tekstowa cechuje się niezwykłą błyskotliwością i trafnością w opisywanych przez nią zdarzeniach. Michelle urodziła się jako córka baleriny Kirowskiej Akademii Baletu i inżyniera z Leningradu. Dorastała słuchając zbiorów ojca, składających się z nagrań ze Związku Radzieckiego i muzyki europejskiej lat 70. Jej twórczość nasuwa porównania z Nico, Leonardem Cohenem, czy radzieckimi gwiazdami piosenki, takimi jak młoda Ałła Pugaczowa, głosem natomiast przypomina Tanitę Tikaram. To ich wymienia jednym tchem jako największe inspiracje muzyczne, co zdaje się słyszeć w wielu autorskich produkcjach Michelle.

Na uwagę zasługuje nie tylko jej wdzięk, historia, a także muzyczne dokonania. Warto zwrócić uwagę na setki pochlebnych opinii i recenzji w jej kierunku m.in od Andrei Buharina z magazynu Rolling Stone, który napisał o niej w następującym sposób:

„Od pierwszej nuty bezceremonialne chwyta za serce – ten rodzaj melancholii, który zawsze znajduje oddźwięk w rosyjskim sercu – i nigdy nie puszcza.”

I miejmy nadzieje, że to samo uczucie towarzyszyć nam będzie podczas, a także po występie wokalistki na który już teraz pragniemy zaprosić Was wszystkich.

Terminy:

  • Warszawa, Cafe Kulturalna | 21.11.2017, godz. 20:00
  • Poznań, Projekt Lab | 22.11.2017, godz. 20:00

Ceny: 45 / 55 / 65 PLN
Bilety dostępne są na platformach Biletomat.pl, Eventim.pl, eBilet oraz Going.