Benjamin Clementine zapowiada swój drugi album – „I Tell A Fly”! Wydawnictwo ukaże się 15 września. Pochodzący z Londynu artysta swoją debiutancką płytą „At Least For Now” zdobył jedno z najważniejszych muzycznych wyróżnień – prestiżową nagrodę Mercury Prize. Na swoim koncie ma też niedawną współpracę z Damonem Albarnem przy najnowszym albumie Gorillaz.

Nowy utwór nosi tytuł “Jupiter”.

Benjamin Clementine to artysta kompletny, który wydawać by się mogło pojawił się praktycznie znikąd. I nie jest to stwierdzenie dalekie od prawdy – dorastając w bardzo surowym, chrześcijańskim środowisku, młody muzyk sam nauczył się gry na pianinie, wyrastając na jednego z najoryginalniejszych artystów naszej dekady. Debiutancka płyta „At Least For Now” była spojrzeniem w przeszłość artysty i doskonałym podsumowaniem jego drogi. Z kolei najnowsza – „I Tell A Fly” odważnie spogląda w przyszłość. Swoje własne doświadczenia artysta traktuje jako punkt wyjścia do analizowania otaczającego nas świata, muzycznie eksplorując nie znane terytoria. „Jestem wędrownikiem. W większości miejsc do których dotarłem zawsze byłem inny” – wyjaśnia genezę powstania albumu Benjamin Clementine. Już pierwszy utwór zapowiadający nowe wydawnictwo – „Phantom Of Aleppovile”, oscyluje wokół tematu uchodźców, migrantów i odmienności.

Muzycznie „I Tell A Fly” prezentuje cały wachlarz inspiracji Clementine’a – od klasyki w postaci Erika Satie, aż po japońskiego pioniera elektroniki – Isao Tomita. Mimo, iż przez całą płytę „I Tell A Fly” dominuje narracja outsidera, to jednak prowadzi ona do pozytywnej kulminacji – wszyscy są mile widziani! „I Tell A Fly” to wyjątkowa, pełna emocji, prawdziwie fascynująca płyta!

Albumowi będzie towarzyszyła trasa koncertowa, w ramach której Benjamin Clementine ponownie zawita do Polski!

Tych, którzy nie mogą się doczekać spotkania z artystą informujemy o koncercie w Poznaniu! Więcej o nim, tutaj.