Już po raz XVI  Jeleniogórskie Centrum Kultury –  organizatorzy Międzynarodowego Krokus Jazz Festival zapraszaja Młode Zespoły Jazzowe do udziału w Międzynarodowym Konkursie pn. Powiew Młodego Jazzu, który odbędzie się w dniach 21 – 22 października 2017 roku w Jeleniej Górze w ramach w/w festiwalu.

Międzynarodowy Konkurs Młodych Zespołów Jazzowych odbędzie się w Jeleniej Górze, 21 – 22 października.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie do 1 września 2017 roku wypełnionej i podpisanej przez lidera Karty Zgłoszenia oraz CDR z trzema dowolnymi utworami z jazzowego repertuaru ( zarówno własnym – autorskim ) jak i materiałem z szeroko rozumianej jazzowej klasyki aż po współczesne nagrania opracowane w jazzowej stylistyce ) pod adresem: JCK – Biuro Organizacyjne Krokus Jazz Festiwal ul. 1 Maja 60, 58 – 500 Jelenia Góra z dopiskiem: konkurs: „Powiew Młodego Jazzu”.

Zespoły i soliści dopuszczeni do udziału w konkursie mają szansę zdobycia cennej Statuetki „Złotego Krokusa” oraz Głównej nagrody pieniężnej w wysokości  6 tysięcy złotych.

Zachęcamy do uczestnictwa w konkursie zarówno studentów jak i uczniów średnich szkół muzycznych  II stopnia a także tych, którzy czynnie uprawiają muzykę jazzową.

Karta Zgłoszenia + Regulamin dostępny jest na stronach: www.krokusjazzfestiwal.pl oraz www.jck.pl.