Wydany w zeszłym roku album Wojtka Mazolewskiego „Chaos Pełen Idei” uzyskał status Złotej Płyty! Ta radosna informacja została podana podczas sobotniego koncertu zespołu na Męskim Graniu w Warszawie. Wojtek wraz z częścią gości, którzy wystąpili na płycie otrzymali przy burzy oklasków pamiątkowe złote płyty.

Gdański muzyk nie ukrywał wielkiej radości. Po koncercie na swoim fanpage napisał:

“Pięknie dziękuje Wam wszystkim za wsparcie i wiarę w to co robimy. Muzyka to nie sport ale cieszę sie jakbyśmy zdobyli mistrzostwo świata. Szczególnie, że to nie był łatwy projekt. Wielkie ukłony dla tych co przyjeli zaproszenie i oddali tej płycie kawałek siebie”.

mazolewski zlota plyta fot Damian Kramski

fot. Damian Kramski

Na albumie “Chaos Pełen Idei” wystąpili czołowi artyści polskiej sceny muzycznej: Misia Furtak, Natalia Przybysz, Ania Rusowicz, Justyna Święs, John Porter, Wojciech Waglewski, Jan Borysewicz, Janusz Panasewicz, Vienio, Piotr Zioła oraz muzycy kwintetu Wojtka: Joanna Duda, Marek Pospieszalski, Oskar Torok i Qba Janicki.

Jesienią zespół będzie kontynuował trasę promującą album, której pierwsza wiosenna część cieszyła się ogromnym zainteresowaniem fanów. Chaos Pełen Idei zabrzmi między innymi w Krakowie, Poznaniu, Zielonej Górze, Białymstoku. Szczegóły trasy zostaną podane we wrześniu. Wydawcą albumu jest Agora S.A.

To druga złota płyta Wojtka Mazolewskiego, pierwszą dwa lata temu otrzymał za album „Polka”.

www.youtu.be/vQv-nGQPZzw