Od maja do końca września Pardon, To Tu obejmuje opiekę nad letnią klubokawiarnią i Świetlicą Nowego Teatru, gdzie organizuje koncerty. Na dwunastym koncercie, który odbędzie się w niedziele, 20 sierpnia 2017 na warszawskim Mokotowie przy Nowy Teatrze wystąpi Olo Walicki Kaszebe II, czyli kontynuacja znanego projektu muzyka i kompozytora Ola Walickiego.

Mocne gitarowe brzmienia, przebojowe melodie w połączeniu z wyrazistymi i prowokacyjnymi tekstami napisanymi przez siedmiu bezkompromisowych autorów, m.in. Dorotę Masłowską, Tymona Tymańskiego – to autorska wizja Kaszub, pięknych i strasznych.

Olo Walicki wprowadza nas w magiczny klimat niepowtarzalnej przyrody regionu, a jednocześnie w przewrotny sposób krytykuje współczesny wizerunek polskiej prowincji – zdominowanej „kulturą grilla”, niemieckimi samochodami o niskim podwoziu z wypływającą z nich muzyką disco polo.

Będzie to ich dotychczas dopiero drugi koncert w 2017 r. i czujemy się zaszczyceni, że przyjeli nasze zaproszenie, aby wystąpić po prawie dwóch latach ponownie w Warszawie – własnie u nas. Zapraszamy gorąco!

• Olo Walicki – bass, głos, dulcymer, piłkarzyki
• M. Bunio. S – głos, gitara, sample
• Piotr Pawlak – gitara
• Tomek Ziętek – trąbka, klawisze
• Kuba Staruszkiewicz – perkusja, automaty

OLO WALICKI KASZEBE II

To grupa muzyków i przyjaciół, którzy odważnie bawią się formą, estetyką i energią koncertowej odsłony materiału z najnowszej płyty, ciesząc się występami na żywo jak młodzi chłopcy.

Zespół tworzą: M.Bunio.S – wokalista kultowego Dick4Dick; Piotr Pawlak – gitarzysta znany z zespołów Kury, Łoskot czy Bielizna; Tomek Ziętek – trębacz i klawiszowiec Loco Star, Dick4Dick, Nosowskiej, a przed laty Pink Freud; Kuba Staruszkiewicz – perkusista w zespole Marii Peszek i Tomka Makowieckiego i ex-Pink Freud.

Autorem muzyki na płycie i śpiewającym basistą jest Olo Walicki. Współtwórca nurtu yassowego – Łoskotu, ostatniego składu Miłości oraz wielu zespołów jazzowych m.in z Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim czy Mazzollem. Autor kultowej płyty OW KASZEBE z 2007 roku. Pomysłodawca projektu multimedialnego The Saintbox z Gabą Kulką. Pisze muzykę do filmu, pracuje z teatrami i tancerzami, a ostatnio debiutował jako autor spektaklu muzycznego “To be authentic, or not to be”, w którym wystąpił w duecie z Andrzejem Sewerynem.