Urbanator zaprezentuje nowy projekt na koncertach w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Łodzi i Toruniu. W trakcie tournee odbędzie się też w Łodzi 11. edycja Urbanator Days, czyli dwudniowe wydarzenie złożone z warsztatów i koncertu połączonego z jam sessions.

Ideą nadrzędną najnowszej płyty „Beats &Pieces” jest fuzja jazzu z hip-hopem, elektroniką  i wieloma kierunkami muzyki rytmicznej zwanej NuJazz lub UrbJazz. Na płycie znajdą się kompozycje Urbaniaka z udziałem młodych producentów, raperów, wykonawców i muzyków nowej generacji, z takich zespołów jak EABS czy P. Unity. Jazz, hip-hop, rap, reggae, soul, r&b i electro zostały połączone w jeden kolorowy projekt. W zaskakujących aranżacjach świetnie zabrzmią np. wokale Marka Pędziwiatra, Andy Ninvalle, trąbka Michaela Patchesa Stewarta czy skrzypce i sax Michała Urbaniaka oraz kreacje innych zaproszonych gości.

Podczas trasy obok Urbaniaka (violin, sax, lirycon) wystąpią: Troy Miller – drums //  Michael Patches Stewart – trumpet // Femi Temowo – guitar // Otto Williams – bas // Marek Pędziwiatr – keyboards // Andy Ninvalle – rap.

Zwiastunem projektu jest teledysk, który powstał podczas tegorocznego występu Urbanatora na Przystanku Woodstock powstał teledysk do najnowszego singla „Love Don’t Grow On Trees” z gościnnym udziałem Marka Pędziwiatra (produkcje, aranż i wokal).

Płyta ukaże się 22 września nakładem Wydawnictwa Agora.

Urbanator to międzynarodowy projekt Urbaniaka, powołany do życia w Nowym Jorku na przełomie lat 80. i 90. Wydawnictwa wytwórni Hip Bop Records potwierdziły pozycję Urbanatora na amerykańskim rynku. Zespół współtworzą fantastyczni muzycy nowojorskiej i londyńskiej sceny muzycznej. Pod szyldem Urbanatora (wymiennie) grali m.in. Lenny White, Frank Parker, Troy Miller (drums); All McDowell, Otto Williams, Marcin Pospieszalski (bas); Jon Dryden, Xantone Blacq, Pawel Tomaszewski , Marek Pędziwiatr (keyboards); Femi Temowo, Ed Hamilton, Jane Getter (guitar); Tom Browne , Michael Patches  Stewart (trumpet); Solid, Andy Ninvalle, OSTR (rap).

Urbanator Days to projekt, który Urbaniak realizuje od 2005 roku, skierowany jest do wszystkich, którzy kochają grać i chcą wykonywać muzykę rytmiczną w różnych stylach i gatunkach. Do tej pory wzięło w nim udział ok. 15 tys. słuchaczy i 700 uczestników warsztatów w kilkunastu miastach w Polsce (m.in. w Łodzi, Katowicach, Gdańsku, Białymstoku czy Gomunicach).

Trasa:

8.09 – Kraków, Kino Kijów, godz. 20.00
9.09 – Warszawa, BOK Białołęcki Ośrodek Kultury, godz. 19.00
10.09 – Poznań, Aula UAM, godz. 20.00
11.09 – Łódź, Klub Wytwórnia Urbanator Days – warsztaty, godz.16.00
12.09 – Łódź, Klub Wytwórnia, godz. 19.00, gość: Eabs
14.09 – Toruń, CKK Jordanki, godz. 19.00