Od 2015 roku wydany przez Joepa Bevinga własnym sumptem album „Solipsism” został odtworzony w serwisie Spotify ponad 80 milionów razy!

„Solipsism to po prostu ja, przemawiający za pośrednictwem mojego fortepianu. Świadomość, że słuchają mnie miliony ludzi jest cudowna, choć też odrobinę zawstydzająca” – Joep Beving

Tytuł odnosi się do filozoficznego poglądu, według którego rzeczywistość jest zbiorem subiektywnych wrażeń jednostki i istnieje tylko w jej umyśle.

„Solipsism” był nagrywany w domowym zaciszu pod osłoną nocy. Wypełniony jest introspektywnymi kompozycjami na fortepian solo, które często przypominają klimatem muzykę filmową. Brzmienie Bevinga stoi w opozycji do starannie wyprodukowanych, wielowarstwowych utworów. Jego ambicją jest wydobycie esencji muzyki. Artysta prostymi dźwiękami potrafi opowiadać o skomplikowanych ludzkich emocjach.

Premiera „Solipsism” na CD i LP już 8 września!

Joep-Beving

Tracklista: 01 Midwayer // 02 Etude // 03 For Steven // 04 Zoetrope // 05 Saturday Morning // 06 Day Dream // 07 Sleeping Lotus // 08 Wanderlust // 09 The Light She Brings // 10 Reflection #2 // 11 Autumn