Nominowany do Grammy – Aloe Blacc – prezentuje nowy utwór „King is Born”. Piosenka zapowiada nadchodzący album artysty.

„King is Born” zostanie wykorzystana w spocie promującym walkę legendarnych bokserów (Floyd “Money” Mayweather vs. “The Notorious” Conor McGregor), która odbędzie się 26 sierpnia w T-Mobile Arena w Las Vegas.

Aloe Blacc zasłynął m. in. ze współpracy ze szwedzkim DJem Avicii, współtworząc i wykonując mega hit „Wake Me Up”, który wspiął się na szczyty list przebojów aż w 100 krajach!

Jego poprzedni solowy album „Lift Your Spirit” to mieszanka folku, soulu i popu. Charakteryzuje się poetycką, acz bezkompromisową warstwą liryczną i pozytywną energią płynącą z łatwo wpadających w ucho melodii.

Na nagrodzonym w kategorii Best R&B Album „Lift Your Spirit” nie mogło zabraknąć hitowego singla „The Man”. Album odniósł ogromny sukces sprzedażowy – 5 milionów sprzedanych płyt i ponad pół miliarda odtworzeń mówią same za siebie. Zaangażowany społecznie muzyk swą popularność próbuje przekuć na zainteresowanie aktualnymi problemami świata. Mimo to fani nie muszą się martwić, muzyka wciąż pozostaje priorytetem dla amerykańskiego wokalisty. Co więcej, muzyk już rozpoczął prace nad nowym materiałem.