Andrii Sacheva – muzyk jazzowy, skrzypek i kompozytor, który pochodzi z Ukrainy a obecnie mieszka w Katowicach. Jest absolwentem Instytutu Jazzu na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego. Jego pierwszy EP Elusive Signs nagrany w stylu muzyki indie, wymyka się granicom jednego gatunku. W muzyce wyraźno słychać echa funku, elektroniki, alternatywnego rocku i jazzu, oprócz tego płyta została nagrana bez użycia gitar, co jest nietypowym zjawiskiem dla muzyki stylu indie.

W produkcję płyty zaangażowano ponad 20 muzyków z Ukrainy, Polski, Niemiec, Czech, Litwy i Hiszpanii. Płyta wyszła 28 czerwca 2017 roku, spod skrzydeł wytwórni SJ Records, a Jacek Gawłowski, laureat nagrody Grammy, był odpowiedzialny za mastering.

Sam autor, Andrii Sacheva, rozpoczął pracę nad płytą kilka lat temu z kijowskim składem French Connection Jazz Quartet. Ukończył ją w Polsce. Sacheva występuje na niej nie tylko w roli kompozytora, ale i producenta, sound producenta, muzyka grającego na skrzypcach, perkusji, fortepianie, syntezatorze, ukulele, występuje w roli back-wokalisty.

Muzycznie, album całkiem łamie stereotypowe przedstawienie o brzmieniu skrzypiec. Andrii Sacheva podłącza instrument do syntezatorów Moog i pokazuje, że skrzypce mogą królować nie tylko w obszarze melodii i harmonii ale także rytmu. Wykorzystując nieregularne metrum, muzyk stwarza nasyconą polirytmiczną strukturę, która sprawnie pełni swoją rolę – budzi napięcie i wprowadza słuchacza w trans.

Na płycie znajdują się 5 kompozycji wokalnych. Jest to pięć różnych historii inspirowanych Miastem, jego legendami i mitami, street artem i architekturą.

Projekt objęty patronatem honorowym Katowice Miasto Ogrodów.