Robert Glasper to amerykański pianista, kompozytor i producent, jedno z najgłośniejszych nazwisk współczesnego jazzu, R&B i hip-hopu.  Robert Glasper Experiment został uhonorowany w 2012 roku nagrodą Grammy za płytę „Black Radio” w kategorii „Najlepszy album R&B”.

Album „Black Radio” to śmiała wyprawa w nowe muzyczne terytoria, przekraczająca ograniczenia poszczególnych gatunków muzycznych. Na płycie pojawiają się elementy jazzu, hip-hopu, R&B, soulu i rocka, sprawiając, że twórczość Glaspera wymyka się jakiemukolwiek zaszufladkowaniu. Robert Glasper był wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy, a statuetkę zdobył jeszcze dwukrotnie: w kategorii Best Traditional R&B Performance za utwór „Jesus Children of America” oraz za ścieżkę dźwiękową do filmu „Miles Ahead”, którego bohaterem jest Miles Davis – jedna z najważniejszych postaci w historii jazzu.

Formacja Robert Glasper Experiment wystąpi w swoim najmocniejszym 6-osobowym składzie: Robert Glasper – instrument klawiszowe // Burniss Travis II – bas // Mark Colenburg – perkusja // Casey Benjamin – saksofon // Mike Severson – gitara // Jahi Lake– DJ Sundance.

Po ubiegłorocznym koncercie Macy Gray czeka nas w Szczecinie kolejna porcja czarnej muzyki w najlepszym wydaniu.

Finał Szczecin Music Fest 2017:
ROBERT GLASPER Experiment
Szczecin, Zamek Książąt Pomorskich, Dziedziniec Menniczy | 15.07.2017, godz. 20:30
Bilety: 85 zł i 110 zł dostępne w CIKIT- Zamek, Salony Empik oraz w Internecie: www.bilety.fm, www.eventim.pl