Rudimental mają na koncie platynowe i multiplatynowe single, chociażby “Feel The Love”, “Waiting All Night”, “Bloodstream”, czy “Lay It All On Me”, z których każdy okazał się hitem. Z początkiem lata znakomita brytyjska grupa Rudimental ujawniła kolejnego kandydata na wielki przebój.

Jest nim singlowa piosenka “Sun Comes Up” nagrana z Jamesem Arthurem!

www.youtu.be/lixqMlU9AGs

Dla Amira Amora, Piersa Aggeta, Kesiego Drydena i DJ-a Locksmitha, czyli muzyków Rudimental, utwór “Sun Comes Up” ma szczególne znaczenie, bo: “Opowiada o pokonywaniu przeciwności losu”. Kwartet długo zastanawiał się, komu powierzyć wokale w piosence. Ostatecznie padło na zwycięzcę brytyjskiego “X Factora” z 2012 roku, poruszającego się po terytorium popu, soulu, R&B i hip-hopu, Jamesa Arthura.

– Gdy go poznaliśmy, a potem usłyszeliśmy, jak śpiewa, byliśmy pod ogromnym wrażeniem. Nie boimy się iść w nowych kierunkach, a nasz nowy materiał jest czymś na nieco innym poziomie. Zjeździliśmy świat wzdłuż i wszerz i dopiero na tej płycie czujemy się, jakbyśmy wrócili do domu. Nie możemy się doczekać, aż poznacie całość! – mówią muzycy Rudimental o piosence i jednocześnie zapowiadając trzeci studyjny album.

Nad następcą złotego w Wielkiej Brytanii i numeru jeden tamtejszej listy, albumu “We The Generation” z 2015 roku, muzycy jeszcze pracują.

Laureaci BRIT Award, którzy działają od 2010 roku, do tej pory tylko w swojej ojczyźnie sprzedali ponad 2,6 mln singli w samej tylko Wielkiej Brytanii. Debiut Rudimental, “Home” z 2013 roku, zdobył szczyt brytyjskiej listy płyt, dwukrotnie pokrył się na Wyspach platyną oraz uzyskał nominację do prestiżowej nagrody Mercury Music Prize.

Na wspomnianej drugiej płycie “We The Generation” pojawił się gościnnie legendarny Bobby Womack, który zdążył nagrać swoje partie tuż przed śmiercią. Z tego wydawnictwa pochodzi światowy hit “Lay It On Me” z udziałem Eda Sheerana. Singel pokrył się podwójną platyną w Australii, Nowej Zelandii, Szwecji i Włoszech, a platyną w Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Danii. Złoty status uzyskał w USA, Niemczech, Hiszpanii, Finlandii i Norwegii.