4 lipca 2017 roku w Klubie Drukarnia przy ul. Mińskiej 65 (Scena Klubu Fugazi) odbędzie się koncert charytatywny „Obudźmy Dorotkę!”. Celem wydarzenia jest zbiórka środków finansowych, które przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację Doroty Raczkowskiej.

obudzmy dorotke

Rok temu, na 5dni przed 16. urodzinami, nastolatka uległa poważnemu wypadkowi – wykazała się ogromną wolą przetrwania, przeżywając zderzenie z pociągiem. Dorota przeszła poważną operację, która wymagała usunięcia kości czołowo-skroniowej, by uchronić ją od tragicznych skutków obrzęku mózgu. W październiku 2016 został wstawiony implant kości, zamykający dostęp do tkanek mózgowia. Od momentu wypadku Dorota pozostaje w stanie świadomości minimalnej – nie nawiązuje kontaktu logicznego, nie okazuje uczuć i emocji, jednocześnie robi postępy w zakresie sprawności ruchowej. Obecnie jest podopieczną Kliniki „Budzik” w Warszawie, jednak jej roczny pobyt w placówce dobiega końca. Koncert odbywać się będzie w dniu jej powrotu do domu, a środki zebrane w trakcie wydarzenia pokryją koszty dotyczące jej dalszej pracy w powrocie do zdrowia (m.in. zakup sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, jaki będzie niezbędny w warunkach domowych).

Dla Doroty zdecydowali się zagrać: Mrozu, Marcelina, Ania Karwan, Tomasz Organek, Igor Herbut, Sławek Uniatowski, Birds on fire oraz HotFader & Friends – DJ Collective.

Koncert zacznie się o godz. 17:30.

Bilety w cenie 55 zł można nabyć na miejscu w dniu wydarzenia oraz w bileteriach internetowych.

Najświeższe informacje dotyczące wydarzenia śledzić można na facebooku – wydarzenie „Obudźmy Dorotkę – koncert charytatywny”.