W czasach kiedy kariery artystów są bardzo skrupulatnie planowane, Oh Wonder są prawdziwą anomalią. Londyński duet, który tworzą Josephine Vander Gucht i Anthony West,  powstał przez przypadek. Na początku był pomyślany  jako projekt, który nie miał w planach koncertowania, ale w konsekwencji spędził ponad rok w trasie z kontraktem dużej firmy w kieszeni.

Oh Wonder_Ultralife Album Artwork

„Ultralife”  to drugi album duetu, ale jednocześnie właściwy debiut. Najnowszym singlem promującym płytę jest utwór „Heavy”! Piosence towarzyszy wyjątkowe video autorstwa fotografika Josha Shinnera.

„Heavy” to już czwarty po „Ultralife”, „Lifetimes” i „My Friends”, utwór zwiastujący nadchodzącą płytę „Ultralife”.

Album powstał między Londynem, a Nowym Yorkiem i został nagrany w domowym studio Oh Wonder w Brockley. Oh Wonder są też w całości odpowiedzialni za brzmienie materiału.

„Ultralife” zachowuje to co najlepsze z eksperymentalnego debiutu – hipnotyzujące wokale, emocjonalne teksty  i  urzekające melodie uzupełnione o nowe doświadczenia zespołu. Utwory nie koncentrują się tym razem tylko na syntezatorze, ale są wzbogacone o całe nowe instrumentarium.

Posłuchajcie nowego materiału Oh Wonder w listopadzie na żywo!

Oh Wonder zadebiutowali w 2015 roku albumem „Oh Wonder”, który był kolekcją utworów zamieszczanych online w regularnych, miesięcznych odstępach.

„Nigdy mocno nie promowaliśmy tego projektu. Początkowo udostępniliśmy to na Soundcloud z nadzieją, że piosenkami zainteresują się może inni artyści. To co stało się później zaskoczyło wszystkich” – mówi o pierwszej płycie Josephine.

Dopiero w momencie kiedy opublikowane utwory zaczęły przekraczać 10 milionów wyświetleń, Oh Wonder poczuli się zespołem. Przekonali się też do koncertowania – zagrali 162 koncerty w 14 miesięcy odwiedzając 112 miast.