Kolejna okazja dla tych, którzy jeszcze nie widzieli tego znakomitego dokumentu mówiącego o muzyce i życiu Sixto Rodrigueza.

Niezwykły debiut dokumentalny Malika Bendjelloula o losach, nadziei, inspiracji, potędze muzyki oraz o roli przypadku i szczęścia w ludzkim życiu.

www.youtu.be/KKXewWDh1og

Malik Bendjelloul był szwedzkim reżyserem i scenarzystą dokumentów. „Sugar Man” to jego debiut reżyserski, który został filmem otwarcia festiwalu filmowego w Sundance, a także zdobył dziesiątki nagród na festiwalach. W 2013 roku jego dzieło dostało nagrodę BAFTA jako najlepszy pełnometrażowy dokument oraz Oscara w kategorii najlepszy film dokumentalny.

Trzymający w napięciu „Sugar Man” przedstawia niewiarygodną, pełną niespodzianek, a do tego prawdziwą historię życia piosenkarza Sixto Rodrigueza. Pod koniec lat 60. w jednym z barów w Detroit dwóch producentów muzycznych usłyszało nieznanego nikomu piosenkarza. Nagrali z nim album, licząc na to, że artysta stanie się gwiazdą. Płyta jednak nie okazała się sukcesem. Po tym epizodzie, piosenkarz zniknął bez śladu.

Emisja: TVP Kultura | 24 maja 2017, godz. 20:20