Agnes Obel, popularna duńska piosenkarka, pianistka i autorka piosenek już za tydzień wystąpi w Polsce, w ramach swojej europejskiej trasy koncertowej. Artystka obdarzona niezwykłym talentem Bilety na koncert we Wrocławiu (30 maja) oraz w Łodzi (31 maja) są jeszcze dostępne!

Od momentu premiery, debiutancki album Agnes Obel „Philharmonics”, pięciokrotnie pokrył się w Danii platyną. Wokalistka zdobyła również pięć najważniejszych nagród Danish Music Awards w 2011 roku. Drugi krążek, wydany pod koniec 2013 roku „Aventine” osiągnął status platynowej płyty we Francji oraz złotem w Danii i Belgii. Rok 2016 to z kolei premiera trzeciego longplaya artystki, wielce oczekiwanego „Citizen Of Glass”. Płytę promowała trasa koncertowa, w trakcie której Agnes odwiedziła m.in. Warszawę, na wyprzedanym do ostatniego miejsca występie.

Na szczęście polscy fani nie musieli długo czekać na powrót artystki do naszego kraju. Już za kilka dni Agnes Obel zaśpiewa dla fanów w Łodzi i Wrocławiu. Będzie to czternasty oraz piętnasty europejski koncert wokalistki w tramach trwającej trasy. Wcześniej artystka zaśpiewa m.in. we Francji, Belgii, Holandii, Austrii oraz w Niemczech.

10 faktów o Agnes Obel:

1. Agnes Obel urodziła się w 1980 roku w Kopenhadze, w rodzinie o muzycznych korzeniach i już w dzieciństwie uczyła się gry na fortepianie.
2. Mając siedem lat początkująca artystka dołączyła do niewielkiego składu swojego pierwszego zespołu, w którym śpiewała i grała na gitarze basowej.
3. Jej pierwszy album, zatytułowany “Philharmonics”, aż pięciokrotnie pokrył się platyną.
4. Materiał na debiutancką płytę, która ukazała się w październiku 2010 roku, artystka skomponowała, nagrała i wyprodukowała samodzielnie.
5. Drugi krążek, wydany pod koniec 2013 roku „Aventine” pokrył się platyną we Francji oraz złotem w Danii i Belgii, a sama Agnes Obel zaczęła być gwiazdą docenianą w całej Europie, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, docierając ze swoim przekazem do publiczności bez względu na granice jakie ich dzielą.
6. W swojej twórczości Agnes Obel inspiruje się dokonaniami wielu znanych twórców, wśród których znaleźli się m.in. Roy Orbison, Joni Mitchell oraz PJ Harvey.
7. Utwór Agnes Obel “Just So” został wykorzystany w niemieckiej reklamie T-Mobile, z kolei trzy inne piosenki były wykorzystane w filmie “Submarino” Thomasa Vinterberga.
8. Artystka wydawała dotychczas trzy albumy, spośród których ostatni – “Citizen of Glass” – ukazał się w październiku 2016.
9. Agnes Obel zdążyła już podbić serca polskiej publiczności koncertami na żywo, występując m.in. w warszawskim Klubie Stodoła oraz gdańskim Starym Maneżu. Każdy z występów Obel w Polsce cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.
10. Duńska wokalistka na co dzień mieszka w Neukölln, dzielnicy na południu Berlina.

Bilety: miejsca siedzące 129/139/159 PLN
Wrocław: eventim.pl ,ticketpro.pl, ebilet.pl, stodola.pl oraz kasa klubu Stodoła.
Łódź: eventim.pl ,ticketpro.pl, ebilet.pl, stodola.pl, ekobilet.pl oraz kasa klubu Stodoła.