„Critical Level” to jedna z siedmiu kompozycji Budniaka, które znajdą się na najnowszym albumie zespołu „Into the Life” nagranym w składzie: Szymon Mika – gitara, Wojciech Lichtański – saksofon altowy, Kuba Skowroński – saksofon tenorowy, klarnet basowy, Kajetan Borowski – fortepian, Alan Wykpisz – kontrabas i Piotr Budniak – perkusja w Monochrom Studio. Za miks i mastering materiału odpowiedzialny jest Ignacy Gruszecki.

Płyta ukaże się nakładem wytwórni SJ Records a jej premiera mieć będzie miejsce 31 maja w 12on14 Jazz Club w Warszawie. Koncert premierowy będzie transmitowany przez RadioJAZZ.fm.

Piotr Budniak to perkusista i kompozytor, który oprócz współpracy z wieloma znakomitymi muzykami od trzech lat prowadzi z powodzeniem własny sekstet. Ich pierwsza płyta zatytułowana „Simple Stories About Hope And Worries” (Soliton, 2015) została przyjęta bardzo dobrze przez słuchaczy i krytyków a czytelnicy Jazz Forum i JazzPRESS uznali ją wtedy za jedną z najlepszych polskich płyt jazzowych 2015 roku. Jakie będzie kolejne wydawnictwo zespołu? Przekonamy się już niedługo.