“Film Jazz Project – zagraniczni artyści grają polską muzykę filmową” to idea, która powstała w 2012 roku z inicjatywy Dominika Jastrzębskiego i Michała Czekały. Przez ten czas z projektem współpracowali m. in. Michael “Patches” Stewart, Derrick McKenzie, Nathan Williams oraz wielu znakomitych polskich muzyków. FJP stawia na promocję młodych polskich artystów, którzy dzięki współpracy ze znanymi muzykami zagranicznymi, czerpią wiedzę i umiejętności inspirujące w dalszej karierze muzycznej.

Projekt jest dla nich ogromną szansą zaprezentowania się zarówno polskiej publiczności, jak i na scenie międzynarodowej. W obecnym składzie zespołu znajduje się Michael “Patches” Stewart, Michał Czekała, Mariusz Obijalski i Sebastian Kuchczyński. „Patches” zachwycony wspólnymi aranżacjami tematów z filmów „Janosik”, „Czterej Pancerni i pies” czy „07 zgłoś się” do dzisiaj firmuje projekt swoim nazwiskiem. Muzycy przedstawiają swoje własne, oryginalne i niespotykane spojrzenie na ciekawą, a niejednokrotnie niedocenianą, część rodzimej spuścizny muzycznej, którą jest polska muzyka filmowa. Jest to także szansa na przedstawienie dorobku polskich kompozycji światu.

MICHAEL „PATCHES” STEWART FILM JAZZ PROJECT
Warszawa, 12on14 Jazz Club | czwartek, 11.05.2017, godz. 20:30
BILETY: I pula (przedsprzedaż) – 70 PLN // II pula (w dniu koncertu) – 77 PLN
Michael „Patches” Stewart – trąbka // Mariusz Obijalski – keyboard // Michał Czekała – gitara basowa // Sebastian Kuchczyński – perkusja