Pierwszym wydarzeniem z cyklu RE: STARS jest koncert planowany na 23 maja 2017 w Filharmonia Krakowska. Będzie on poświęcony pamięci Amy Winehouse, jednej z najwybitniejszych wokalistek XXI wieku.

Zaproszeni do współpracy artyści zaprezentują 18 utworów Amy, w tym najpopularniejsze “Back to black”, “Rehab”, “You know I’m no good”, “Valerie” czy “Love is a losing game”.

www.youtu.be/b-I2s5zRbHg

Całość wydarzenia będzie nie tylko muzycznym i multimedialnym show. Organizatorzy zapewniają, że zrobią wszystko, by odtworzyć niezwykły nastrój jaki otaczał piosenkarkę. Aranżacje muzyczne przygotował Michał Salamon, pianista, kompozytor, lider zespołu FOURS collective.

W finale koncertu wystąpi Kayah!

www.youtu.be/TJAfLE39ZZ8

Kayah tak tłumaczy swoją decyzję o udziale w projekcie:

“Amy Winehouse to ogromny talent, który odszedł zbyt wcześnie. Dzięki utworom, które pozostawiła po sobie, choć jej część mogła pozostać z nami. Jestem jak najbardziej za tym, by każde kolejne pokolenia wracały do jej twórczości, jednocześnie mogąc prezentować talenty wokalne nowych wokalistek. RE: STARS TRIBUTE TO AMY WINEHOUSE to właśnie takie przedsięwzięcie łączące te dwa pomysły w jeden. Jestem bardzo szczęśliwa, że zostałam zaproszona do tego projektu.”

www.youtu.be/7CYE0DYIbaw

Projekt ma za cel promowanie nowych twarzy polskiej estrady. Na scenie u boku Kayah zaśpiewa 5 niezwykle utalentowanych wokalistek: Ewelina Przybyła, Joanna Mądry (Azzja Official), Sandra Mika, Aicha Słoniec (Aicha Magija) i Małgorzata Chruściel oraz Wojciech Myrczek.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1432979636776133/