Nadchodzi uczta dla melomanów i fanów muzyki jazz, soul oraz gospel. Już jesienią w Polsce wystąpi legendarny artysta jazzowy Gregory Porter! Artysta zainauguruje Jazz Chilli Days! – nową inicjatywę radia Zet Chilli. Specjalne koncerty odbędą się w trzech miastach: Katowicach, Gdyni i Warszawie.

Bilety na koncerty do nabycia na stronie Eventim.pl.

Podczas koncertów będzie można usłyszeć utwory z jego najnowszej płyty – „Take Me to the Alley”, ale także jego największe przeboje, które zdobyły mu światową sławę.

Laureat dwóch statuetek Grammy, zabierze słuchaczy w podróż łączącą emocje, aksamitny i mocny głos z nostalgią. Jego oryginalna aparycja, która nie uszła uwadze fanów, dodatkowo podkreśla nieszablonową osobowością.

Porter urodził się w Kalifornii i wychowywał w epicentrum country – Bakersfield. Pierwsze muzyczne szlify zdobywał w chórze kościelnym, ale porzucił gospel, kiedy usłyszał głos Nata Kinga Cole’a. Jego kariera rozpoczęła się, gdy Porter poznał Kamau Kenyatta, który zaprosił go do współpracy przy nagraniach w studiu w Los Angeles. Tam wypatrzył go flecista Hubert Laws. Od tego czasu kariera Portera nabiera tempa.

Debiutancki album „Water”, wydany w 2010 roku, zapewnił Porterowi rozgłos i pierwszą nominację do Grammy w kategorii „Najlepszy jazzowy album wokalny”. Wydany dwa lata później krążek „Be Good”, także przypadł do gustu krytykom, co zaowocowało kolejną nominacją do Grammy, tym razem w kategorii „Najlepszy tradycyjny występ R&B”. Trzeci album „Liquid Spirit” otrzymał statuetkę Grammy za „Najlepszy jazzowy album wokalny”. Dodatkowo jako pierwszy album jazzowy w historii, został pobrany ponad 20 milionów raz, poprzez serwisy streamingowe.

W 2017 roku Porter za album „Take Me to the Alley” otrzymał drugą w swojej karierze statuetkę Grammy, ponownie w kategorii „Najlepszy jazzowy album wokalny”.

Gregory Porter wraz z zespołem zagra 12 października br. w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, następnie 15 października w Gdynia Arenie, a 16 października w Operze Narodowej w Warszawie.