Zapraszamy na koncertowy weekend majowy z artystami Kayaxu w klubie Rejs w Warszawie. Podczas trzech wieczorów w dniach 5-7 maja wystąpią Bownik, Paulina Przybysz i Kroki. Koncerty uświetnią oficjalne rozpoczęcie sezonu nad Wisłą w Warszawie w klubie Rejs, a partnerem tego wydarzenia jest Kayax.

Otwarcie Wakacji Nad Wisłą w dniu 5 maja rozpocznie koncert zespołu Bownik czyli trzech warszawskich muzyków – Michała Bownika, Adama Półtoraka i Andrzeja Siwonia, znanych wcześniej jako Control the Weather.

Reprezentują szeroko pojętą scenę alternatywną. Jednak trudno precyzyjnie określić ich gatunkową przynależność, gdyż przez cały okres swojego istnienia śmiało eksperymentują, ślizgając się po gatunkach, stylach i formach. Jesienią ubiegłego roku wydali swój ciepło przyjęty debiutancki album “Bownik”, a w roku 2017 utworem “Delfina”zapowiadają swoją kolejną płytę.

Podczas drugiego dnia (6 maja) wystąpi Paulina Przybysz, która przeszło dwie dekady zachwycała głosem w takich składach jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo. Laureatka licznych nagród i wyróżnień – m.in. Fyderyków i Superjedynek.

Paulina Przybysz powraca z autorskim solowym albumem, tym razem pod własnym nazwiskiem i z utworami  zaśpiewanymi po raz pierwszy w ojczystym języku. Wydawnictwo zaplanowane jest na jesień 2017. Podczas koncertu Paulina zaprezentuje przedpremierowo materiał z nadchodzącej płyty.

Trzeci wieczór to koncert zespołu Kroki, który tworzą  trzy muzyczne osobowości – producent Szatt, wokalista Jaq Merner, i basista Paweł Stachowiak.

www.youtu.be/npRf604hjdo

Na ich debiutanckiej płycie “Stairs” słyszymy inspiracje jazzem, soulem, indie rockiem, a to wszystko okraszone jest eksperymentalną elektroniką i charakterystycznym głosem frontmana. Mimo tak szerokich muzycznych wpływów, Kroki stworzyły spójną brzmieniowo całość, a ich debiutancki materiał to przykład na to czym zaowocować może spotkanie trzech artystycznych indywidualności. Płyta została ciepło przyjęta oraz doceniona przez branżę muzyczną, czego dowodzą aż dwie nominacje w tegorocznych Fryderykach.