Mura Masa właśnie odsłonił kolejne szczegóły wyczekiwanego debiutanckiego krążka! Album „Mura Masa” ukaże się w sprzedaży i serwisach streamingowych 14 lipca. Niedawno do sieci trafił filmik promocyjny i tym samym rozpoczęła się przedsprzedaż. Pierwszy singiel „1 Night” z gościnnym udziałem Charli XCX już trafił na listy przebojów brytyjskiej stacji Radio 1 i przekroczył magiczny próg 10 milionów streamów. To jednak nie koniec sukcesów na  koncie młodego muzyka. Alex może się pochwalić nominacją do nagrody Ivor Novello i zbliżającymi się występami na szeregu letnich festiwali, wśród których nie mogło zabraknąć londyńskiego Brixton Academy.

Do współpracy przy debiucie Mura Masa zaprosił topowych artystów. Zanim jednak podzielił się szczegółami postanowił podroczyć się ze swoimi fanami. Niezapowiedziane pojawienie się Charli XCX, Desiignera i A$AP Rocky’ego i wielu innych podczas wybuchowego koncertu na Coachelli było pierwszym krokiem do ujawnienia imponującej listy gości albumu. Kolejnym była seria bilbordów promujących krążek w rodzinnych miastach muzyków zaangażowanych przy projekcie.

Na płycie usłyszymy Damona Albarna, Christine & The Queens, Charli XCX, A$AP Rocky’ego, Desiignera, Jamie Lidella, A.K.Paul, a także członków autorskiej wytwórni młodego DJ’a Anchor Point (m.in. Nao, Bonzai i Tom Tripp). Owocem współpracy tak wielkich indywidualności i utalentowanych artystów jest mieszanka prince’owskiego funku, trapu, tropikalnych house’owych rytmów przeplatająca się ze wzniosłą akustyczną balladyjnością. Krążek jest w pełni oryginalną i wyjątkową interpretacją popu (i współczesnej kultury brytyjskiej) w roku 2017 według Mura Masy. Nawet szata graficzna odrzuca konwencje i nie daje się zaszufladkować.

Pochodzące z krążka „Mura Masa” single „Firefly”, „What If I Go?”, „Love$ick” i „1 Night” uchwyciły „zamieszanie i chaos bycia 20-latkiem i życia w Londynie pierwszy raz” – opowiada Alex. Próby i błędy młodości – to wszystko znalazło się na płycie, stanowiąc niebanalną całość. Płyta stanowi elektryzującą mieszankę muzycznych subkultur na czele których stoi młody DJ i producent z Guernsey. Upór i ciężka praca sprawiły, że chłopak, który zaledwie przestał być nastolatkiem, stworzył album wspólnie ze swoimi życiowymi idolami, postaciami kultowymi  a także obiecującymi debiutantami. Album żywiołowy i spójny, choć różnorodny – po prostu „Mura Masa”.

Zamów album w przedsprzedaży już teraz.

mura masa cover 

Lista utworów: Messy Love // Nuggets (feat. Bonzai) // Love$Ick (feat. A$AP Rocky) // 1 Night (feat. Charli XCX) // All Around the World (feat. Desiigner) // Give Me The Ground // What If I Go? (feat. Bonzai) // Firefly (feat. NAO) // Nothing Else! (feat. Jamie Lidell) // Helpline (feat. Tom Tripp) // Second 2 None (feat. Christine and the Queens) // Who Is It Gonna B (feat. A.K. Paul) // Blu (feat. Damon Albarn)