Grohman Orchestra i Krzysztof Herdzin zakończyli nagrywanie materiału na płytę Klasyka polskiej rozrywki, która ukaże się we wrześniu. KPR przywołuje kultowe nagrania gwiazd polskiej estrady, które na nowo opracował mistrz Krzysztof Herdzin.

Na płycie znajdą się m.in. „Kocham cię kochanie moje” Maanamu, „Czerwony jak cegła” Dżemu, „Nie dokazuj” Marka Grechuty, „Życie kocham cię nad życie” Edyty Geppert, „Niech żyje bal” Maryli Rodowicz, „Cała jesteś w skowronkach” Skaldów, „Chcemy być sobą” Perfectu czy „Całuję twoją dłoń madame” Mieczysława Fogga.

Najbardziej ceniony polski aranżer, a także kompozytor, pianista, dyrygent, multiinstrumentalista i producent – Krzysztof Herdzin wplótł w utwory cytaty wielkich klasycznych mistrzów, to m.in. „Aria na strunie G” J. S. Bacha, „W grocie Króla Gór” E. Griega, „Nad pięknym modrym Dunajem” J. Straussa, „Wesela Figara” W.A Mozarta czy hitów The Rolling Stones.

– Klasyka czy rozrywka? Po tej niezwykłej sesji nagraniowej już sam nie wiem, który element jest dominujący… wszystko się przenika, epoki, style, cytaty.. – wyznaje Krzysztof Herdzin. – Wspaniałe doświadczenie i wspaniali muzycy. Nic tylko grać i słuchać! – zachęca Mistrz.

Premiera Klasyki polskiej rozrywki odbyła się w sierpniu 2016 roku podczas finału Festiwalu Geyer Music Factory na dziedzińcu Białej Fabryki w Łodzi.

Od tamtej pory Grohman Orchestra ciągle koncertuje, a reakcje publiczności pokazują, że repertuar jest strzałem w dziesiątkę.

– To piękny fragment naszego artystycznego życia – mówi Tomasz Gołębiewski, szef Grohman Orchestra. – Emocje, które panują na estradzie i widowni wspaniale się przenikają. Klasyka polskiej rozrywki to nieustający uśmiech na twarzach i nucenie wspaniałych melodii przez następne dni – dodaje pomysłodawca Projektu.

Nagranie Klasyki polskiej rozrywki odbyło się w Studiu S4 Polskiego Radia im. J. Wasowskiego w Warszawie.  Realizatorem nagrania jest Rafał Smoleń.