„Urodziłam się w nieodpowiednich dla siebie czasach” – mówi o sobie Anna Przybył.

Po wysłuchaniu płyty, trudno nie przyznać jej racji. Debiutancki album artystki „Pragnienia” składa sie z jej autorskich tekstów i muzyki, a także wierszy m.in. Haliny Poświatowskiej i ks. J. Twardowskiego do kompozycji innych twórców. Utwory podano w lirycznej oprawie, zachowując przy tym popowy charakter. To płyta, która odsłania duszę, eksponuje jej kruchość i przenosi słuchaczy do świata melancholii i żarliwości. Nagrania powstały w Studiu S4 Polskiego Radia we współpracy z realizatorem  Leszkiem Kamińskim.

Premiera płyty „Pragnienia” już 25 kwietnia 2017 roku.

Anna Przybyl Pragnienia cover

„Między ciszą a zagranym dźwiękiem…” (W nas jest nasze ocalenie)

Debiutancki krążek Anny Przybył to wzruszająca,  zrealizowana z rozmachem historia o następujących po sobie chwilach euforii i osamotnienia, uczucia spełnienia i odrzucenia, to narracja o miłości, przyjaźni i związkach z bliskimi, opowiedziana poetycko. Intymna, dojrzała aranżacyjnie i pełna niedopowiedzeń płyta, która nie daje gotowych odpowiedzi, lecz skłania do refleksji i poszukiwania wartości.

„…Pofruniemy w piękny świat…” (Pragnienia)

„Zawsze oczekiwałam od sztuki wzruszeń, dlatego też sama pragnę dostarczać ich ludziom, a przejawem tego jest album Pragnienia. Zaczęło się od przyjemności ze wspólnego muzykowania i poszukiwania prawdziwych uczuć. Nadszedł jednak taki dzień, kiedy wiedziałam, że dysponuję już zestawem unikalnych utworów, które muszą ujrzeć światło dzienne. Główną inspiracją byli ludzie, zarówno ci bliscy, jak i uczestnicy moich występów, którzy swoim wzruszeniem motywowali mnie do działania. Płyta została wykreowana przez bardzo silne emocje, które przeplatają się z refleksją. Pozwala dotkliwie odczuwać świat, na chwilę zatracić się w swoich pragnieniach i tęsknotach. Poezja, którą znajdzie na tej płycie słuchacz, przeprowadziła mnie przez najtrudniejsze momenty w życiu, przez nieszczęśliwe miłości czy choroby bliskich i często pomagała odnaleźć odpowiedź na nurtujące mnie pytania. Od Haliny Poświatowskiej uczyłam się miłości, ona potrafiła tak pięknie kochać… Myślę, że chłonęłam jej uczuciowość, a na pewno czułam, że jest mi bliska. Ksiądz Twardowski z kolei o sprawach ważnych mówił z niezwykłą lekkością. Między wierszami wskazywał proste metody wyjścia z trudnych sytuacji. Tak bardzo cieszę się, że mogę dziś zaprezentować płytę z twórczością poetów, którzy mnie ukształtowali”. – Anna Przybył

„Wirujące marzeniami, nasycone złudzeniami…” (Niepokój)

Na płycie znajduje się 11 klimatycznych utworów.  Teksty autorskie oraz interpretacje wierszy cenionych poetów charakteryzuje silnie wyczuwalny ładunek emocjonalny. Utwory zostały zrealizowane w Studiu S4 Polskiego Radia  pod okiem wielokrotnie nagrodzonego  Fryderykiem, realizatora Leszka Kamińskiego. W nagraniach udział wzięli zarówno doświadczeni muzycy sesyjni, jak m.in. Piotr Aleksandrowicz czy kwartet The Strings oraz młode talenty z otoczenia artystki.

„…Widzieć wszystko bez ścian i tajemnic…” (Lipcowa sukienka)

 Anna Przybył – wyróżniająca się szczególną wrażliwością piosenkarka, poetka i kompozytorka, ur. w 1991 r. w Słubicach. Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w Poznaniu. Warsztat aktorski doskonaliła w Akademii Sztuk Scenicznych. Śpiewu solowego, kameralistyki wokalnej oraz aktorstwa uczyła się w PSSW „Vocalart” prof. Jadwigi Gałęskiej-Tritt, a technikę śpiewu rozwijała pod okiem Ewy Nawrot w „Art of voice studio” w Poznaniu. Poezja i muzyka od zawsze stanowiły nieodłączny element życia Anny Przybył, a płyta „Pragnienia” jest odzwierciedleniem jej pasji i refleksji na temat codziennego życia. Utwory z tego albumu spotkały się z entuzjastycznych przyjęciem podczas występów np. w Filharmonii Kaliskiej czy w Pałacu na Wodzie w warszawskich Łazienkach.