Tegoroczna edycja Orange Warsaw Festival trwać będzie w dniach 2-3 czerwca. Do line-upu dołączyło dwóch polskich artystów – Rosalie. i grupa Lor.

www.youtu.be/twJhRZogFVk

Rosalie. to intrygująca wokalistka łącząca światy hip-hopu i rnb, która pod koniec listopada zadebiutuje EP’ką “Enuff”. Materiał jest efektem rocznej działalności, w trakcie której Rosalie. wystąpiła na kilku ważnych imprezach jak Spring Break Showcase Festival & Conference, Open’er Festival czy litewski Loftas Fest. Podczas pracy nad nowymi utworami artystka podjęła współpracę z grupą producentów muzyki elektronicznej, których pieć kompozycji stało sie filarem Enuff. Wśród nich znaleźli się między innymi MIN t, Lux Familiar, czy znany ze wcześniejszej współpracy z Rosalie. Brat Jordah. Na ostateczny kształt materiału wpływ miała również spotkanie wokalistki z doświadczonym songwriterem – Michałem Wiraszko (Muchy), z którym pracowała nad polskimi tekstami (“Tak trudno” i “Pozwól”).

www.youtu.be/FfR2e5VrNgQ

Lor to grupa tworzona przez utalentowane nastolatki z Krakowa: Julię Skibę (komponuje i gra na pianinie), Paulinę Sumerę (pisze teksty), Jagodę Kudlińską (śpiewa) i Julię Błachutę (gra na skrzypcach). Zespół prezentuje muzykę niezwykle klimatyczną, opartą na brzmieniach skrzypiec i pianina, które świetnie współgrają z subtelnym i ujmującym wokalem. Same o sobie mówią, że grają folk, a inspiracją do tworzenia stanowią artyści tacy jak: Tom Rosenthal, Sóley, Agnes Obel, czy Birdy.

Lor powstał na początku 2015 roku, gdy pod wpływem obrazu Ogród Szczęśliwych Zmarłych Friedricha Hundertwassera została skomponowana pierwsza piosenka The Garden of Happy Dead People. We wrześniu tego samego roku powstał teledysk do utworu Windmill, który spotkał się z bardzo dobrym odbiorem i zainteresowaniem takich mediów jak TVN czy Polskie Radio.

Zespół miał okazję zagrać na takich wydarzeniach jak: Spring Break, Slot Art, Soundrive, Europejskie Targi Muzyczne Gazety Co Jest Grane, a także supportował norweską artystkę Aurorę.

Występ podczas OWF będzie znakomitym momentem na poznanie ich muzyki bliżej.

Informacja o biletach, tutaj.