SeaZone Music & Conference to niepowtarzalny projekt, którego głównym celem jest integracja branży muzycznej na czterech poziomach: konferencja, scena nowych trendów muzycznych Showcase Festiwal, targi i warsztaty oraz imprezy klubowe na terenie Sopotu. Wszyscy miłośnicy muzyki i środowisko z nią związane, dzięki SeaZone będą mogli dosłownie wejść do świata muzyki.

Po ogłoszonych miesiąc temu artystach premierowej części konferencji Seazone Showcase Festiwal, w ramach którego znani artyści zaprezentują się w całkowicie nowych odsłonach, a nieznani dotychczas szerokiej publiczności muzycy z Polski i Europy będą mogli zrealizować swoją szansę na debiut, znana jest już druga pula nazwisk.

SeaZone Music & Conference

O.S.T.R., Mr.Silla (Islandia), Rosalie., Salk, Wurffel (Estonia), Young Stadium Club, Ba. (Litwa), Łagodna Pianka, MajLo, Eric Shoves Them In His Pockets to kolejna dziesiątka, która pojawi się na scenach w kilkunastu lokalizacjach w Sopocie w dniach 9 – 10 czerwca.

Pierwsza pula karnetów do 16 kwietnia w cenie 39 zł (wstęp na wszystkie koncerty w ramach Showcase Festiwal) jeszcze dostępna.

O.S.T.R nie trzeba polskiemu odbiorcy przedstawiać. To muzyk, który z hip-hopu uczynił sztukę, a jego koncerty ściągają publiczność dalece wykraczającą poza środowisko hip-hopowe. Jest twórcą 19 autorskich albumów muzycznych (5 złotych, 4 platynowych i jednego potrójnie platynowego. Trzykrotny laureat Fryderyka – Nagrody Akademii Fonograficznej oraz laureat nagrody Bestseller Empiku 2016 i nagrody kulturalnej Onetu O!Lśnienia 2016 w kategorii muzyka popularna. Od kilkunastu lat artysta jest w nieprzerwanej trasie koncertowej, która w czerwcu zaprowadzi go do Sopotu. Jest jednym z pionierów w wykorzystaniu zespołu instrumentalistów w czasie koncertów hiphopowych w Polsce i w takim składzie należy się go spodziewać.

Mr. Silla (IS) kolejny wykonawca z małej, acz bogatej muzycznie Islandii. Wokalistka i instrumentalistka łącząca w swej muzyce indietronikę, dream pop z ethereal music. Dała się poznać w grupie Múm, a jej głos pojawił się na albumie „0” Low Roar.

Rosalie. (PL) – pochodząca z Berlina mieszkanka… Poznania. W swej muzyce miesza inspiracje brzmieniem amerykańskiego R&B i hip-hopu lat 80. i 90. z zamiłowaniem do nowej elektroniki. Od 2015 roku coraz śmielej stawia kroki na polskiej scenie muzycznej, pojawiając się na różnych festiwalach i gościnnie na albumach innych artystów. W dorobku ma debiutancką EP-kę „Enuff”, a niedawno dołączyła do grona artystów związanych z Alkopoligamia.com, czego efektem jest najnowszy klip do utworu „Pozwól”.

Salk (PL) – krakowski zespół założony w 2015 przez trzech muzyków i poetę, który szybko dołączył do wytwórni NEXTPOP i wypracował własny sposób komunikacji w serwisach społecznościowych. Wierząc w równość muzyki i słowa, ich koncerty prezentują unikalne wizualizacje Doroty Tylka. W kwietniu tego roku ukazuje się ich debiutancki album wsparty singlem „Matronika”, który został doskonale przyjęty przez publiczność KFP w Opolu. Do ich ważniejszych osiągnięć artystycznych zaliczyć można również wygraną w konkursie Skoda Auto Muzyka, a także udział w 16 Festiwalu Filmu Niemego w Krakowie, gdzie na żywo tworzyli muzykę do horroru ”Upadek Domu Usherów”.

Wurffel (ES) – mimo swej niemieckobrzmiącej nazwy to trio z Estonii (Tallin), którego trzon tworzy dwóch muzyków (Kaspar i Tarvi) oraz skupiająca na sobie całą uwagę wokalistka Rosanna, która miała swój epizod w estońskiej wersji Idola. Z dwoma albumami i kilkoma singlami na koncie zmieniają zimną i nieco ponurą aurę ich kraju w słoneczne i pogodne utwory utrzymane w konwencji electro/synth popu. Ich muzyka, eksponując beztroskę i tęsknotę, kreuje otaczającą  lepszą rzeczywistość.

Young Stadium Club (PL) – są młodzi, bezczelnie zdolni i zabawni. Kwartet tworzą Dominik, Janek, Krzysiek oraz Filip, nie ukrywając swej fascynacji Bombay Bicycle Club, Two Door Cinema Club, Foster The People czy Foals. Wystartowali w maju 2013 roku i mimo krótkiego stażu zdobyli uznanie zarówno wśród fanów, jak i polskich i zagranicznych mediów. Poza pochlebnymi recenzjami dziennikarzy z Anglii, Włoch, Hiszpanii, a nawet USA mogą pochwalić się wieloma występami w ramach różnych imprez w Polsce, jak choćby Targi Co Jest Grane 24. Ich przebojowa świeżość jest mało spotykana na polskiej scenie, a bez wątpienia ma wszelkie predyspozycje do konkurowania z zagranicznymi gigantami tego gatunku. Zespół przygotowuje się do wydania swojej debiutanckiej płyty.

BA. (LI) – nazwę projektu, który firmuje Benas Aleksandravičius, dość trudno znaleźć poprzez wyszukiwarki, ale jego energia napędza cały zespół. Dzięki występom pod swymi inicjałami od 2013 zdobywa coraz większą rozpoznawalność powoli wykraczającą poza rodzimą Litwę. Jest młodym i niepokornym twórcą, który rzucił szkołę, by skoncentrować się na muzyce. Choć jego stylistyka chętnie jest porównywana z Bombay Bicycle Club, to w indie-rockową formułę wkłada całe swe serce, nie zamykając się w jednym nurcie. Na scenie jest pochłonięty swoją sztuką, czym zjednał sobie poklask publiczności Litwy, a także wygrał nagrodę publiczności Tallinn Music Week showcase festiwal. Na SMC zaprezentuje materiał z debiutanckiej płyty oraz kilka EP-ek.

Łagodna Pianka (PL) – polskie trio z malowniczego Sędziszowa Małopolskiego nie jest nowicjuszem sceny, zapowiadając na  przełom czerwca i lipca swoją trzecią już płytę ,,Klisze”, ale za nowe brzmienie odpowiada producent Kuba Karaś (The Dumplings), który wprowadził dawkę świeżych, pozytywnie zaskakujących elementów. Już ich nazwa sugeruje nieszablonowość, a dzięki odrealnionym teledyskom, dowcipnym wywiadom oraz świetnej koncertowej renomie szybko zaistnieli w świadomości słuchaczy. Po premierze debiutanckiego albumu ,,Najmniejsze Przeboje” (2013) wystąpili na scenach licznych imprez w Polsce, a piosenkami z albumu ,,Prawie Science-Fiction” (2015) zawędrowali na playlisty radiowej Trójki i Czwórki czy do spotu stacji TVN.

MajLo (PL) – pochodzący z Trójmiasta artysta zwinnie lawiruje pomiędzy elektroniką i nieco melancholijnym indie, okraszając wszystko subtelnym wokalem. Maciej Milewski jest wokalistą, multiinstrumentalistą i producentem, a jego debiut płytowy z grudnia 2015 zaznaczył swą obecność dzięki singlom i remiksom w serwisie Spotify i na agregatorach muzycznych YouTube. Te osiągnięcia skupiły na Macieju uwagę polskich mediów jak K-Mag, , Radio ZET Chilli, Interia Muzyka czy Onet Muzyka. Jego piosenki sprawiają wrażenie przepełnionych akustycznymi brzmieniami, jednak bogactwo tych dźwięków połączone jest z  licznymi efektami elektronicznymi oraz modulacjami instrumentów perkusyjnych i klawiszowych.

Eric Shoves Them In His Pockets (PL) – nie wiadomo, czy ich muzyka jest wesoła czy smutna, ale podobno przywołuje dobre wspomnienia z życia, którego nikt nigdy nie miał. Jeśli piosenki z pogranicza 90’s indie, slacker rocka i hip-hopu brzmią dla Was zachęcająco, to chętnie wysłuchacie ich na koncercie. Grupa dwóch kuzynów i typa, którego poznali w liceum, nie chce pisać piosenek, ale takie właśnie im najlepiej wychodzą. Niedawno wydali drugi album długogrający „With Love”, a przy okazji zorientowali się, że jako grupa istnieją już od dziewięciu lat.

Seazone Showcase Festiwal to niepowtarzalna okazja zapoznania się z premierowym, często jeszcze nie wydanym materiałem z nadchodzących albumów, świeżymi pomysłami i nowymi brzmieniami.

Dla przypomnienia wśród artystów Festiwalu są już Low Roar, Daria Zawiałow, Coals, BeMy, Lilly Hates Roses, WU, Ted Nemet, The Fruitcakes, Niemoc, einarIndra, 57 (Oh Chill). 

Występy artystów odbędą się na kilkunastu sopockich scenach, m.in. w Teatrze Wybrzeże Sopot, Teatrze Boto, Teatrze Na Plaży, Galerii 2 Zmiany, klubach Tan, Mewa Towarzyska, Spatif, Scena, Sfinks 700.

Więcej szczegółów na temat konferencji, warsztatów, pokazów sprzętu i imprez klubowych dostępnych jest na www.seazonesopot.pl  oraz www.facebook.com/seazonesopot.