Najpierw był szalony trip wzdłuż bałkańskiego wybrzeża. Potem pełne energii Indie. Następnie trekking w górzystym Nepalu. Ta półtoraroczna podróż przez kilkanaście krajów zrodziła historie, które domagały się wyśpiewania. Teraz David Fly daje nam możliwość wsłuchania się w te opowieści na najnowszym albumie “The End”.

www.youtu.be/hR7cdmJhccw

Wracając z wojaży, David postanowił wejść do studia, by za pomocą piosenek opowiedzieć o tym, co przeżył. Po dokonaniu selekcji zgromadzonego materiału, wybrał dziesięć utworów. Autorskie teksty, akustyczne brzmienie i autentyczność – tym charakteryzuje się album “The End”. Prócz Davida odpowiedzialnego za warstwę tekstową, aranżacje i instrumentarium, gościnnie wystąpiła Justyna Lewandowska, wokalista zespołu Nona.​

www.youtu.be/4RUg3a6mfDo

Choć płyta “The End” to zamknięcie pewnego etapu w życiu muzyka, David zabiera nas w ponowną, refleksyjną, podróż. W sieci dostępne są już trzy promujące ją teledyski do utworów: Run, You call me oraz More. Każdy z nich to odrębna wyprawa zilustrowana autentycznymi nagraniami artysty z podróży po świecie.

Premierowy album dostępny jest w wersji CD, jak i MP3 na stronie davidfly.pl.

www.youtu.be/VdzYhVR9A7o

David Fly – podróżnik, trubadur i niezależny muzyk. Pochodzi ze Śląska Cieszyńskiego, gdzie przez lata był związany z lokalną sceną muzyczną. Zainteresowany egzystencjalizmem oraz duchowością, studiował filozofię. Trzy lata temu wydał debiutancki album The Beginning, z którego pochodzą m.in. single Hope i I need. Prócz muzyki, jego drugim hobby są podróże. Koncertując w Europie, zrozumiał, że te dwie pasje można połączyć, czego efektem jest płyta The End.