Już dzisiaj w warszawskim Teatrze Roma odbędzie się premiera vinylowego wydania albumu „Something Personal” Pawła Kaczmarczyka.

„Something Personal” to album wydany w 2015 roku i jest wypadkową doświadczeń odzwierciedlających wrażliwość i dojrzałość pianisty. Osobisty, emocjonalny zapis dźwięków tworzących współczesną muzykę improwizowaną zostanie wydany ponownie w kwietniu tego roku, tym razem przy użyciu analogowego nośnika jakim jest płyta winylowa. Album zawiera dwa nowe utwory, cover zespołu Massive Attack – TEARDROP oraz utwór wybitnego kontrabasisty i basisty Michała Barańskiego pt. Dormitory Groove. Kompozycje, które znalazły się na „Something Personal” są formą podziękowania dla wspaniałych osób, które ukształtowały Pawła Kaczmarczyka.

Paweł Kaczmarczyk to jedno z ważniejszych nazwisk w polskim jazzie, wielokrotnie przywoływane przez międzynarodowe media. Fenomenalny pianista i kompozytor, autor licznych albumów wydanych dla prestiżowych europejskich wytwórni, aktywnie koncertujący na całym świecie. Wyrazista osobowość muzyczna, która nieustannie poszukuje nowych kontekstów dla muzyki, będąc autorem niecodziennych przedsięwzięć artystycznych i nowatorskich inicjatyw.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/315448415537233/