Norweski pianista Tord Gustavsen wraz ze swoim trio i kwartetem stworzył 6 albumów wydanych przez słynną wytwórnię ECM. Jeszcze przed rozpoczęciem solowej kariery był ważną osobowością norweskiego jazzu. Krytycy piszą, że jego sposób łączenia jazzu z nordyckim, refleksyjnym i lirycznym pięknem to bardzo istotny głos na scenie muzyki współczesnej. Od kilkunastu lat Tord Gustavsen koncertuje na całym świecie ze swoim projektami, grając na największych festiwalach i estradach.

Simin Tander to jedna z najbardziej niesamowitych osobowości młodego europejskiego jazzu. Jej jednocześnie delikatny i wyrazisty wokal buduje mosty między jazzem i tradycjami wschodu (Simin ma korzenie afgańskie). Jej występy opisuje się jako „hipnotyzujące”. Koncertowała na najlepszych festiwalach świata, m.in. North Sea Jazz Festival, Jarasum Festival w Korei Południowej.

Jarle Vespestad to wybitny perkusista norweski, od wielu lat stały współpracownik Gustavsena. Oprócz pracy z Tordem artysta współtworzy również inne skandynawskie formacje: Farmers Market, InterStatic oraz Supersilent.

Na swoim nowym albumie wydanym przez wytwórnię EMC Tord Gustavsen zajął się nowym odczytaniem norweskiej tradycji. Artysta twierdzi, że dźwięki te są jego oryginalnymi i najgłębszymi „standardami”. Zabieg prezentacji norweskich hymnów w jezyku pasztuńskim (pashto), ojczystej mowie wokalistki, przyniósł niesamowite rezultaty! Dodatkową atrakcją jest fakt, że na albumie tym Tord po raz pierwszy oprócz fortepianu używa subtelnej elektroniki, która podkreśla głębię muzyki.

TORD GUSTAVSEN, SIMIN TANDER & JARLE VESPESTAD
Szczecin, Filharmonia, 25 kwietnia, godz. 19:00

Bilety w całej sieci sprzedaży: www.bilety.fm, www.eventim.pl, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie oraz Empiki, Media Markt i Saturn w całym kraju.
Informacje o biletach: bilety@koncerty.com, tel./fax: 91.4237712 oraz tel. kom.: 515.759157