Polski pianista i kompozytor Tomasz Betka wyrusza na początku kwietnia 2017r. w trasę koncertową do Japonii. Zagra tam 10 koncertów. Odwiedzi zarówno południową (Miyazaki, Fukuoka) 
jak i północną (Morioka, Akita) część archipelagu. Wystąpi także w Tokio. W ramach trasy Tomaszowi będzie towarzyszył niezwykle zdolny pianista młodego pokolenia Tatsuro Yokoyama.

Tomasz Betka jest jednym z nielicznych pianistów w Polsce, który wykonuje solo własne kompozycje muzyki filmowej. Jego utwory niosą ogromną dawkę emocji, równocześnie urzekając subtelnością 
i prostotą, przez co bywa porównywany do Ryuichi’ego Sakamoto.

W Japonii będzie promował swoją autorską płytę pt. „Miniatures”. Znalazło się na niej 10 kompozycji własnych na fortepian solo, utrzymanych w stylu filmowym z elementami improwizacji i harmonii jazzowej. Niedawno artysta podpisał kontrakt z wytwórnią Arabesque Records z Nowego Jorku. Dzięki temu jego płyta, w wersji cyfrowej, będzie dostępna dla słuchaczy na całym świecie.

Poza działalnością koncertową Tomasz jest kompozytorem muzyki do filmów fabularnych, spektakli teatralnych i kabaretów. Współpracował m. in. z Alicją Węgorzewską (dla której skomponował utwory na płytę „I Colori Dell’Amore”) oraz z Teatrem Miejskim w Lesznie, jako kierownik muzyczny spektaklu „Abonament na szczęście”.

Daty koncertów:

7/04 – KOBE, GUGGENHEIM HOUSE // 8/04 – NARA, SONIHOUSE // 12/04-TOKYO, PRIVATE EVENT // 15/04 – TOKYO, SONORIUM // 16/04 – KANAZAWA, SHIRASAGI // 18/04 – MORIOKA, IWATE KOKAIDO ROOM 21 // 19/04 – AKITA, „STUDIO” // 20/04 – SHIZUOKA, AWASHIMA HOTEL // 22/04 – MIYAZAKI, SALLE MANDJAR // 25/04 – FUKUOKA, BENIR CAFE

Tatsuro Yokoyama – japoński pianista, kompozytor i autor esejów dla miesięcznika „Chopin”. W 2015 r. nagrał swój debiutancki album na fortepian solo zatytułowany „01:61”.