Międzynarodowy Festiwal „Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie” to jedno z najciekawszych wydarzeń jazzowych w Polsce. W ramach festiwalu odbywają się koncerty z udziałem znakomitych artystów – gwiazd polskiego i światowego jazzu oraz premierowe wykonania artystów jazzowych młodego pokolenia. XXIII edycja Festiwalu potrwa od 25 do 30 kwietnia 2017. Zakończy się jak co roku celebracją Międzynarodowego Dnia Jazzu obchodzonego na całym świecie pod patronatem UNESCO.

Wsród artystów tegorocznego festiwalu zaplanowano premierowe projekty. Wystąpi m.in. CHINA MOSES – gwiazda jazzu i muzyki soul. Artystka wystąpi po raz pierwszy w Krakowie i będzie promowała swój najnowszy projekt „NIGHTINTALES”. Kolejnym wydarzeniem będzie krakowska premiera najnowszego projektu wybitnego saksofonisty polskiej sceny jazzowej – ZBIGNIEW NAMYSŁOWSKI QUINTET – „Polish Jazz –Yes!”. Tego projektu nie mogło zabraknąć na Festiwalu „Starzy i Młodzi..” zwłaszcza w tak znakomitym, wielopokoleniowym składzie quintetu. Bardzo ciekawie zapowiada się również międzynarodowy projekt ADAM BAŁDYCH HELGE LIEN TRIO „BRIDGES”. Krakowska premiera projektu „Bridges” Adama Bałdycha z udziałem znakomitego Helge Lien Trio. Spotkanie polskiego artysty z jednym z najlepszych norweskich zespołów jazzowych to przykład artystycznego dialogu między muzykami z Polski i z zagranicy. Kolejne wydarzenie w ramach Festiwalu to projekt – TRIBUTE TO ELLA FITZGERALD. 25 kwietnia 2017 roku przypada setna rocznica urodzin ikony jazzu, wybitnej wokalistki Elli Fitzgerald. Festiwal przypomni o tej rocznicy specjalnie przygotowanym koncertem z udziałem wokalistek młodego pokolenia. W cyklu koncertów „MŁODA SCENA JAZZOWA – PREMIERY” oryginalne, własne projekty zaprezentują młodzi artyści jazzowi z Polski. Koncerty te pozwolą bez obciążeń konkursowych na przegląd i szeroką promocję twórczości młodego pokolenia artystów jazzowych. W tym roku, premierowe projekty dwóch utalentowanych pianistów.

30 kwietnia 2017 roku, festiwal będzie czynnie uczestniczył w obchodzonym na całym świecie MIĘDZYNARODOWYM DNIU JAZZU, proklamowanym przez UNESCO.