Kolejne nowości od Adama Bałdycha. Jego najnowszy projekt nazywa się Adam Bałdych Sextet. Tym razem do współpracy skrzypek zaprosił fenomenalnych polskich artystów: Krzysztofa Dysa na fortepianie, Michała Barańskiego na kontrabasie, Maćka Kocińskiego na saksofonie, Szymona Mikę na gitarze oraz Dawida Fortunę na perkusji. Nowy projekt Adama Bałdycha łączy fascynację współczesnym jazzem, muzyką nową oraz współczesnym indie-rockiem. Uduchowiona, pełna kolorów oraz przypraw muzyka, wyrywa się z gatunkowych klasyfikacji, jeszcze mocniej eksponuje rozpoznawalne brzmienie Bałdycha już nie tylko jako skrzypka, ale i kompozytora. Bałdych stawia na kolektywność. Każdy z instrumentalistów wprowadza swój rozpoznawalny język muzyczny, a ponieważ tworzący sextet artyści reprezentują nieco odmienne muzyczne światy – efekt ich zetknięcia jest bardzo intrygujący i wybuchowy. Piosenką promującą projekt „Miracle of ‘87”.

Moja nowa muzyka napisana i zaaranżowana została z myślą o konkretnych muzykach, których chciałem mieć w składzie. Sextet niesie nową energię, świeżość i chęć eksperymentowania. To nowy etap mojej twórczości w towarzystwie wyśmienitych polskich artystów i wyjątkowych osobowości. Jeśli miałbym wskazać jedno słowo które określa nasze poszukiwania – powiedziałbym – głębia – twierdzi artysta.

Najbliższe koncerty odbędą się w: Warszawie 22 marca (12on14 Jazz Club) oraz w Łodzi 23 marca (New York Music Club), na który do wygrania będzie w najbliższych dniach podwójna wejściówka.