Ruszyła sprzedaż biletów i karnetów na 53. edycję Jazzu nad Odrą – najstarszego festiwalu jazzowego w kraju. W dniach 26-30 kwietnia Wrocław zamieni się w stolicę jazzu. Na scenie Impartu wystąpią m.in.: syn słynnego Johna Coltrane’a – Ravi, wybitni amerykańscy perkusiści – Jeff „Tain” Watts i Kendrick Scott oraz saksofonistka Tia Fuller. Pod hasłem POLISH JAZZ – YES! odbędzie się Światowy Dzień Jazzu Polskiego z udziałem polskich artystów jazzowych, w tym Zbigniewa Namysłowskiego.

53. Jazz nad Odrą to ponad 30 koncertów jazzowych w 4 przestrzeniach – Sali Teatralnej, Kameralnej, Klubie Autograf, a także na Placu Społecznym. Bilety obowiązują na koncerty w Sali Teatralnej oraz wydarzenia Światowego Dnia Jazzu Polskiego – na ten ostatni organizatorzy przygotowali bilet jednodniowy. Na koncerty laureatów konkursów jazzowych oraz uczestników Konkursu na Indywidualność Jazzową 2017 w Sali Kameralnej – wstęp wolny. Bezpłatne są także wieczorne Jam Session w Klubie Autograf.

Ceny biletów na koncerty w Sali Teatralnej zaczynają się od 60 złotych (miejsce na balkonie). Bilet obejmuje oba koncerty w danym dniu. Bilety VIP (300 złotych) – dostępne są wyłącznie w kasach Impartu. W cenę wejściówki VIP wliczona jest rezerwacja najlepszych pod względem akustycznym miejsc, dostęp do specjalnej strefy z cateringiem oraz upominki Jazzu nad Odrą. Karnety na 53. Jazz nad Odrą w cenie 449 zł/os. (I miejsca) obejmują wszystkie koncerty odbywające się na Sali Teatralnej w dniach 26-29 kwietnia oraz biletowane koncerty Światowego Dnia Jazzu Polskiego 30 kwietnia.

Bilety dostępne są w kasie Impartu (Mazowiecka 17), online na www.jazznadodra.plwww.impart.art.plwww.eventim.pl, a także w stacjonarnych punktach sprzedaży w salonach Empiku, Media Markcie i Saturnie w całej Polsce.