Już w sobotę, 11 marca o godz. 19:00 wyjątkowy koncert w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Wieczór muzyczny ma charakter charytatywny oraz promuje najnowszą płytę Stanisława Soyki “Action Direct Tales”, która wczoraj miała swoją premierę.

Podczas koncertu “Action Direct Tales” usłyszymy muzykę improwizowaną w wykonaniu Stanisława Soyki oraz Buby Badjie Kuyateha, Gambijczyka grającego na korze – strunowym instrumencie uchodzącym za instrument dworski. Buba jest strażnikiem ustnej historii plemienia, z którego pochodzi.

– Buba jest griotem, tzn. należy do dużej rodziny, która jest powołana do mistrzostwa muzycznego i opowiadania historii plemienia rodziny, ponieważ tam nie ma historii skodyfikowanej. Gramy siedem fragmentów, które nazwaliśmy opowieściami – tłumaczył Stanisław Soyka.

Środki zebrane podczas koncertu przeznaczone zostaną na dokończenie budowy Integracyjnego Domu Pracy Twórczej.

Organizatorami koncertu “Action Direct Tales”, który odbędzie się 11 marca o godz. 19:00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Stowarzyszenie Integracji z Artystami Niepełnosprawnymi “Dom Muzyki”.